UaEn
Читати
Показати на карті

Добридень тому, хто в місті моєму! Я — Київ, найкраще місто на землі.

Історія моя цікава та багатовікова. Досліджувати її можна в різний спосіб. Наприклад — через літературу та поезію, гуляючи і милуючись моїми пейзажами, або відвідати тематичні музеї й пережити часи давно минулі. Зацікавило? Тоді для тебе — моя добірка музеїв для дослідження мене і моєї історії.

Почнімо з новенького — музею «Становлення української нації». Відчинив свої двері для огляду виставкових залів він зовсім недавно, проте вже наробив галасу своєю інноваційністю та технологічністю. Уяви собі: часи та події, представлені в різних тематичних залах, можна відчути на віть на запах. Розташовано музей біля підніжжя монумента Батьківщини-матері, на території Національного музею історії України в Другій світовій війні, який сам по собі є дуже багатим і цікавим.

Поділитись
На карті

А чи знав ти, любий мій досліднику, що у світовому рейтингу найвищих статуй моя «Батьківщина-мати» входить у десятку? Всередині монумента обладнано два оглядові майданчики, з яких відкривається велична панорама Дніпра та Лівого берега. Про інші оглядові точки, де можна споглядати мої красоти, читай у розділі «Я — споглядач».

2

Україна-мати

вул. Лаврська, 27

Поділитись
На карті

Меморіальний комплекс Національного музею історії України в Другій світовій війні розташований на площі понад 11 гектарів. Тут можна побачити зброю, військову техніку та авіацію, і не тільки часів Другої світової, а й війни в Афганістані та з нинішніх бойових дій на сході України. Не залишать нікого байдужими скульптурні та горельєфні композиції, в яких оживають реальні воєнні події.

Поділитись
На карті

Останнім часом увійшов у моду dark tourism, стали популярними подорожі до зони відчуження в Чорнобиль. Проте перш ніж споряджатися туди у подорож, раджу завітати до Національного музею «Чорнобиль» (вул. Хорива, 1). Цей багатофункціональний історико-культурний заклад поєднав наукову, архівну, культурно-просвітницьку діяльність з оприлюднення історії катастрофи на ЧАЕС. Він вразить, якщо завітаєш до нього на оглядини.

Поділитись
На карті

Ну, а зараз — від серйозно-історичного до просто пізнавально-історичного. Неподалік від музею «Чорнобиль», там же, на Подолі (Притисько-Микільська, 7 — вулиця, вже знайома нам за розділом «Я — містик») чекає цікавий і досить незвичний Музей-аптека. Що ж тут незвичного? — запитаєш ти, а я відповім: ну хоча б те, що це була перша аптека на Подолі. Відкрита вона в 1728 році й відтоді протягом 110 років тут продавали й виготовляли ліки. І навіть сьогодні на першому поверсі музею діє аптека, щоправда ліки тут уже не виготовляють… Хоча зазирни до підвалу, може, це й не зовсім так.

5

Аптека-музей на Подолі

вулиця Притисько-Микільська, 7, Київ, Україна, 04070

Поділитись
На карті

Продовжуючи медичну тему, пропоную з Подолу перенестись у Верхнє місто, на вулицю Богдана Хмельницького. Бо саме тут розташований один із найбільших медичних музеїв у нашій країні та всій Європі — Національний музей медицини України. Міститься він у будівлі анатомічного театру, зведеній 1853 року за проєктом Олександра Беретті та за клопотанням професора університету святого Володимира — Олександра Вальтера. На той час анатомічний театр був серед провідних науково-медичних закладів Європи. Нині тут можна оглянути шикарні експозиції з розвитку медичної справи від часів Русі й до сьогодення. А ще музей проводить тематичні квести і навіть екскурсії-моновистави для глядачів 16+.

6

Національний музей медицини України

вул. Богдана Хмельницького, 37

Поділитись
На карті

У моїй музейній палітрі багато цікавих місць, де можна вивчати, споглядати й відчувати історію. Оскільки ми всі родом із дитинства, то насамкінець хочу розповісти про куточок, де історія не просто відчувається, а неначе проходить крізь твої спогади, незалежно від того, скільки тобі років і де ти народився. Останній експонат цієї моєї добірки — Державний музей іграшки. Знайдеш його на Кловському узвозі, 8. Завітавши сюди, побачиш колекцію іграшок від початку минулого століття до сьогодення. В експозиції зберігаються забавки, яким уже більше ста років, і раритети, які можна побачити тільки тут. У період Різдвяних свят музей виставляє на огляд неймовірну колекцію ялинкових прикрас, і в цей час усі відвідувачі, я впевнений, почуваються маленькими та натхненно вірять у дива.

7

Державний музей іграшки

Кловський узвіз, 8

Поділитись
На карті

Я теж вірю, що ти віднайдеш на моїх вулицях свій найулюбленіший музей.

До нових зустрічей! Твій Київ.

Відгуки Відгуки про організатора 0

Залиште свій відгук
UaEn