UaEn
Show text
Show map
One of the most notable monuments of the capital were and remain the temples of Kiev, which captivate visitors to the city with the splendor of its domes and exquisite grace of the spiers.

Софійський собор 

Собор «Софія Київська» – це найдавніший християнський храм, що повністю зберігся на східнослов’янських теренах. 

Собор на цьому місці заклав Ярослав Мудрий на честь Софії, символу мудрості. Головний його скарб – 260 кв. м мозаїк і 3000 кв. м фресок. Вони є справжніми шедеврами світового мистецтва. 

1

Saint Sophia's Cathedral

24 Vladimirskaya St

Share
Show on map

Кирилівська церква

Це другий храм у Києві, що зберігся до наших днів з далеких часів Київської Русі. Пам’ятка, що була заснована у ХІІ ст., пережила навалу хана Батия, неодноразові пожежі, перехід зі статусу монастирського храму до статусу лікарняної церкви, період нищення за радянських часів (тоді зруйнували дзвіницю Кирилівського монастиря).

Але Кирилівська церква збереглася до наших днів у майже первісному вигляді.

Казкові 800 кв. м фресок ХІІ ст. з унікальними сюжетами, твори видатного художника М. Врубеля, ікони – все як і має бути в чудовому храмі.

2

St. Cyril's Church

12 Elena Teliga St

Share
Show on map

Ближні печери

Ближні печери (Антонієві печери) – підземні печери в Києво-Печерській лаврі, де покояться мощі 123 святих, і це найзначніша цифра в світі. Самі печери з'єднані в єдину підземну мережу з Київськими катакомбами.

Якщо лавр — дерево, то краса його в гіллі й листі, а сила — в коренях, тобто в печерах лаврських. Звідти починався монастир. Туди, у темряву печерну на світанку руського християнства, йшли мужні й цілісні люди в пошуках світла Господнього, яке просвічує кожну людину.

Share
Show on map

Андріївська церква

Один з найбільш незвичних православних храмів не тільки на всій території України, але й у цілому світі. Його побудували в стилі бароко за проєктом видатного архітектора Ф. Растреллі. Андріївська церква є однією з чотирьох пам’яток України, що увійшли до каталогу «100 чудес світу», виданого в Німеччині у 2002 р. 

4

St. Andrew's Church

23 Andrew's Descent

Share
Show on map

Володимирський собор

Головний храм Української православної церкви Київського патріархату. Величне зовнішнє та внутрішнє оздоблення собору, побудованого на честь хрестителя Русі – князя Володимира. 

Основна цінність Володимирського собору – це його унікальні розписи, завдяки яким храм отримав статус пам’ятки культури. Стіни храму прикрашено величезними композиціями на біблійні теми, які, взяті воєдино, представляють відвідувачам історію руської церкви. Тут можна побачити фігури святих, мучеників, святителів, князів та святих дружин.

5

St. Volodymyr's Cathedral

20 Taras Shevchenko Blv

Share
Show on map

Церква Успіння Богородиці Пирогощої

Пирогоща зведена в 1132-36 рр. біля підніжжя Замкової гори сином Володимира Мономаха – Мстиславом.

Початкова назва пов'язана з привезеною перед початком будівництва з Візантії до Києва іконою Божої Матері «Пирогощі» (від грецького слова «пірготіс» – баштова, так називалися ікони із зображенням веж або які розміщені в баштах монастирських стін). У 1935 р. церкву зруйнували. І лише в кінці 1990-х рр. у результаті розкопок, проведених українськими археологами, церкву відродили та повернули їй початкову назву.

Share
Show on map

Миколаївський собор

Найбільший храм Києва (висота 67,5 м). Закладення собору відбувалося за присутності імператора Миколи ІІ та його дружини Олександри Федорівни.

7

St. Nicholas Cathedral

75 Velyka Vasylkivska St

Share
Show on map

Пантелеймонівський собор

Храм Свято-Пантелеймонівського жіночого монастиря, розташований в урочищі Феофанія. Сьогодні в монастирі мешкають приблизно 300 черниць, які поступово власними силами відроджують обитель, повертаючи її до колишнього життя.

8

St. Panteleimon's Cathedral

23, Akademika Lebedeva St

Share
Show on map

Видубицький монастир

Один із найбільш таємничих монастирів Києва. Схований у лісі на дніпровському схилі, цей монастир зберігає колорит давніх княжих та козацьких часів – періоду найбільшої величі Києва.

Засновано його в другій половині ХІ сторіччя сином князя Ярослава Всеволодом.

Центр композиції монастиря — Георгіївський собор. На території монастиря також збереглася Михайлівська церква, споруджена у 1070-1088 рр., відновлена у 1766-1769 рр.

9

Vydubychi Monastery

40 Vydubytska St

Share
Show on map

Мечеть «Ар-Рахма»

Мечеть «Ар-Рахма» (Милосердя) — духовний осередок мусульман України. Вона є гордістю українських мусульман та візитівкою України в ісламському світі. Це перша та єдина мечеть у Києві в новітній історії України та одна з найбільших мечетей Європи. Мечеть «Ар-Рахма» побудована в історичному центрі Києва в районі, де здавна проживали мусульмани, про що говорить і сама назва місцевості — «Татарка».

«Ар-Рахма» в перекладі з арабської означає «милосердя».

10

Ar-Rahma Mosque

46 Lukyanivska St

Share
Show on map

Синагога Бродського

Синагога Бродського (їд. די בראדסקי שול אין קיעוו‎) — центральна синагога Києва. 

Синагогу зведено коштом цукрозаводчика і мецената Лазаря Бродського, тож відкрили її на день його п’ятдесятиріччя 24 серпня 1898 року. Відтоді споруда кілька разів змінила зовнішній вигляд. 2000-го року синагога знову відкрила свої двері. В її холі організовано невеликий музей, де можна побачити роботу скульптора Мейслера, старовинні книги і фрагмент сувою Тори.

11

Brodsky Synagogue

13 Shota Rustaveli St

Share
Show on map

Review Organizer reviews 0

No review
UaEn
Join Us on Our Social Networks