Сьогодні

Дата та час

Add to calendar
ПТ 17 вер 10:00-17:30

Ціна

Ціна

30-60 грн

Адреса

Національний музей Тараса Шевченка, бул. Шевченко, 12

Про подію

До 30-річчя Незалежності України в столиці презентують відреставровані меморіальні речі понад 50 видатних українців

180 відреставрованих предметів з 40 музеїв, заповідників, галерей України та інших закладів культури, пов’язані з життям та творчістю понад 50 видатних українців, презентують широкому загалу в Національному музеї Тараса Шевченка на виставці «Духовна велич: меморії видатних українців. Наукова реставрація» до 30-річчя Незалежності України.

З 17 серпня кияни та гості столиці мають можливість побачити унікальні музейні раритети відреставровані та досліджені фахівцями Національного науково-дослідного реставраційного центру України та його філій. Це меморіальні речі українських державників, вчених, письменників, художників, акторів, композиторів, громадсько-політичних діячів.

Всі експонати пов’язані з життям та діяльністю визначних українців, які впродовж ХVIII–ХХ ст. відігравали вирішальну роль в історії та культурі України – Іван Мазепа, Петро Калнишевський, Іван Скоропадський, Петро Могила, Тарас Шевченко, Іван Котляревський та багато інших.

На виставці представлені особисті речі, малярські й графічні твори художників, документальні пам’ятки, світлини, прижиттєві видання авторів, нотні записи, меблі, книги з особистих бібліотек, одяг, предмети домашнього вжитку. Маючи свою художню виразність та історичну цінність, вони несуть енергетику людини, якій належали, розповідають історію її життя.

Унікальною пам’яткою є портрет поета Василя Жуковського роботи Карла Брюллова, який відіграв вирішальну роль у житті  Тараса Шевченка та допоміг звільнитися від кріпацтва. Картина дуже постраждала у роки Другої світової війни. Але завдяки таланту й професіоналізму кількох поколінь художників-реставраторів Реставраційного центру доленосний портрет відвідувачі можуть побачити в постійній експозиції Національного музею Тараса Шевченка, а нині на ювілейній виставці до Дня Незалежності.

Серед цілого світу меморіальних речей та творів цікавими  є портрет Т. Шевченка роботи художника І. Рєпіна (1888 р.); скринька (ХІХ ст.), яку з Італії до Санкт-Петербурга привіз художник К. Брюллов та згодом подарував її своєму учневі – Тарасу Шевченку; кабінетний стіл (ХІХ ст.), за яким у Вінниці працював Симон Петлюра; вінок – подарунок М. Грушевському від Наукового товариства імені Шевченка у Львові (1926 р.) тощо

Особливу увагу привертають також ікона «Св. Миколай Чудотворець     (поч. XVIII ст.) з іконостаса Богоявленського собору, зведеного на замовлення та коштом І. Мазепи; Требник (1646 р.), упорядкований та виданий П. Могилою; «Євангеліє» останнього гетьмана України П. Калнишевського (1758 р.), яке він подарував Свято-Троїцькій церкві в селі Пустовійтівка на Сумщині.

Шанувальники української історії та культури матимуть можливість більш глибоко познайомитись з матеріалами виставки, відвідавши кураторські екскурсії, майстер-класи, консультації, зустрічі з художниками-реставраторами різних спеціальностей.

Проєкт здійснюється за підтримки Українського культурного фонду.

Відгуки 0

Залиште свій відгук

Поруч з Духовна велич

Сьогодні
На вулиці | Виставка

Виставка квітів до Дня Незалежності

Дата та час

Add to calendar
ПТ 17 вер 10:00-20:00
Сьогодні
Історія | Виставка

Раритети Української козацької держави – Гетьманщини ΧVII–XVIII ст.: до 30-річчя Незалежності України

Дата та час

Add to calendar
ПТ 17 вер 09:00-21:00
Завтра
Фестиваль | На вулиці | Майстер-клас | Виставка

Осінь весільна

Дата та час

Add to calendar
СБ 18 вер 13:00-18:00
Сьогодні
Безкоштовно | На вулиці | Виставка

Музей гривні просто неба

Дата та час

Add to calendar
ПТ 17 вер 11:00-20:00
Сьогодні
Культура | Виставка

play, rec, pause... виставка Олександра Гнилицького

Дата та час

Add to calendar
ПТ 17 вер 11:00-19:00

Найближчі події

Офіційний веб-агрегатор
заходів і подій
м. Києва

вул. Хрещатик, 36, м. Київ, 01044
пн-чт з 9:00 до 18:00, пт з 9:00 до 16:45
Перерва з 13:00 до 13:45