UaEn
Закінчено

Дата та час

Add to calendar
ПТ 21 кві 12:00 - НД 23 лип 19:00

Ціна

Ціна

100/50 ₴ (повний/пільговий) грн

Адреса

Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва вул. Богдана Хмельницького, 7

Телефон

Call

(044) 520-28-25

Телефон

Call

(044) 520-28-25

Посилання

Сайт

Сайт

В соцмережах

Про подію

Музей історії міста Києва презентує унікальний виставковий проєкт «Історія у склі».

У сюжетах київського побуту представлять «скляну» історію. Застосування скляної тари було виключним у фармацевтичній галузі, парфумерній справі, розливі рідин різного призначення. І сьогодні скло присутнє у нашому побуті не менше як мешканців Києва модерного часу.

«Скло — міцний та водночас крихкий матеріал, а вироби з нього можуть бути як простими та буденними, так і справжніми шедеврами, витворами мистецтва. Без сумніву, майстерна та копітка робота кураторів і команди Музею дозволить крізь скло побачити невідомі фрагменти нашої історії», — зауважує генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

«Історію у склі» розкриють у темах «Дозвілля», «Здоров’я», «Побут» та «Краса». Джерелом натхнення для створення виставки стала колекція скляного тарного посуду, фундатором якої є відомий київський археолог, кандидат історичних наук, завідувач науково-дослідного сектору археології Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Сергій Тараненко. Ця збірка була передана до фондів Музею історії міста Києва. Тематичні розповіді збагачують унікальні зразки скляної тари та посуду, надані партнерами виставки фармацевтичною компанією «Дарниця», найбільшим українським виробником напоїв «Оболонь» та брендом крафтового пива «Varvar». Інтер’єри шинку, будуару, їдальні ХІХ ст., відтворені на основі колекції Музею історії міста Києва. Колаборація з Аптекою-музеєм у Києві дозволила у просторі виставки розмістити реконструйовану в найменших деталях аптеку XVIII ст.

Турбота про «Здоров’я» неминуче пов'язане з розвитком фармацевтичної галузі та аптечної справи. Одним із найдивовижніших експонатів у темі побуту відзначаємо фрагмент скляного черевичка для розтягування шкіряного взуття. Куратор виставки Аліна Сушко наполягає: «Різнобарв'я скляних виробів, різноманіття форм і сфер застосування скла вражає. У багатьох галузях матеріал, історія якого налічує не одну тисячу років, донині є безальтернативним. Вперше ми фокусуємось саме на матеріалі та через нього розкриваємо дотичні теми. Близько тисячі скляних речей, відібраних для виставки, органічно доповнюють картину минулого та будуть зрозумілими усім, а призначення деяких з них заінтригує».
У арсеналі красунь та джентельменів різних історичних епох особливе місце займають косметичні засоби та парфуми. Найдивовижніші флакони з ароматами відомих французьких брендів становлять важливу та надзвичайно цікаву частину «Історії у склі». Розмова про парфуми, аромати та автентичні запахи була б неповною без можливості їх відчути. Завдяки партнеру проєкту, відомому парфумеру, Богданові Зубченку, відвідувачі виставки зможуть познайомитися з особливими запахами, зокрема авторським «ALEA 89 ANNE DE KIEV», натхненним постаттю київської княжни.

Участь у проєкті Богдан Зубченко коментує так: «На виставці буде представлена частина експонатів, які впродовж багатьох років я збирав для музею української парфумерії. Займаючись парфумерію вже понад 30 років, для мене залишається дуже важливою просвітницька діяльність, а цей проєкт — це змога розповісти про історію та роботу українських фабрик, які створювали аромати на рівні з європейськими так само, як і зараз або й на голову вище. Парфуми — це образ епохи, її чуттєве втілення. Аромати завжди пов'язані зі спогадами, пробуджують асоціації. Дивлячись на старовинні картини та переглядаючи старе кіно, часто постає питання: як пахли герої того часу? На виставці ви зможете не тільки побачити історію у склі, але й відчути її аромат».

Куратори виставки: Аліна Сушко та Ольга Друг
Інформаційний партнер: телеканал Київ
Виставка триватиме з 21 квітня до 23 липня
Графік роботи експозиції згідно графіку роботи Музейно-виставкового центру (вул. Б. Хмельницького,7)
Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідний
Каса працює з 12:00 до 18:30
Вартість вхідного квитка: 100/50 ₴ (повний/пільговий)

Відгуки Відгуки про організатора 0

Залиште свій відгук

Поруч з Історія у склі

Виставка
Виставка

Екскурсія виставкою “Назустріч свободі”

Дата та час

Add to calendar
СР 04 жов 14:00-18:00

Азовсталь: нові сенси

Дата та час

Add to calendar
СР 04 жов 10:00-18:00

Віртуальна 3D виставка "Іван Гончар. Збирач"

Дата та час

Add to calendar
СР 04 жов 10:00-16:00
UaEn