UaEn
Сьогодні

Дата та час

Add to calendar
ВТ 25 січ 10:00-17:30

Ціна

Ціна

30-65 грн

Адреса

Національний заповідник «Софія Київська», вул. Володимирська, 24

Посилання

Сайт

Сайт

Про подію

Автори скульптур: майстри пізньобарокового мистецтва другої половини XVIII сторіччя Йоганн-Георгій Пінзель, його учень Франциск Олендзький та сучасний український художник Олександр Животков.

Дати виставки: 11.08.2021 — 05.02.2022

Локація: Національний заповідник «Софія Київська», Хлібня

Час, людина і дерево дуже пластичні. Кожен із цих велетнів потужний та міцний, загартований і витривалий. Але ще нас об’єднує повна протилежність собі ж — пластика, витонченість та абсолютна гнучкість перед цим світом.

Як людина через дерево може говорити із часом? Чи має на це хтось більше права, а комусь може зась? Ми ще і ще переконуємось, що творцем може бути кожен, хто вміє відчувати — тобто кожен з нас. І доказ тому — нова масштабна виставка «Катарсис», організована у рамках фестивалю високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage 2021.

На ній зустрінуться, як на сцені життя, дуже різні та однаково цінні герої: автори скульптур — Йоганн-Георгій Пінзель, Франциск Олендзький та Олександр Животков; два музеї, які передали нам таку розкіш; глядачі та гості — ми з вами, кожен зі своїм унікальний поглядом; а також сам час — його трансформації, які щомиті впливають на наше сприйняття дійсності.

Свято і святість. Релігія і філософія. Сучасність та архаїка. Одкровення та образність. Ця виставка, як букет, об’єднує у собі три руки майстрів. Три бачення. Три світи, які при злитті формують сьогоднішній наш. А що сьогодні, як і одвічно, хвилює людину? Це відомий з часів Арістотеля стан морального очищення, піднесення душі через мистецтво. Це катарсис — рушійна сила для нашої трансформації та відродження.

Катарсис може бути моментом емоційної кульмінації, майже станом афекту. Такий добре видно у фігурах Йоганна-Георгія Пінзеля та Франциска Олендзького, які мали пробуджувати у парафіян костелів емпатійне співчуття християнським святим. Тут багато свободи, навіть болісного звільнення, вибуху. Тут ми забуваємо про буденність, бо відчуваємо збудження душі.

Але катарсис може бути також очищенням душі від пристрастей і пов’язаних з ними страждань задля моральної рівноваги та спокою. Це момент «виходу за межі себе», це світло у темряві, це квінтесенція болю, щастя і любові у нерозривній єдності. Це багатошарова різьблена поверхня скульптур Олександра Животкова. Він, народжений у сучасному світі, звертається до стародавніх текстів з «Книги Екклезіаста»: «Покоління відходить, й покоління приходить, а земля віковічно стоїть!». Проповідник Еклезіаст описує картину вічного коловороту всесвіту і людини. Його порада для всіх наступних поколінь — отримувати задоволення від процесу життя, не забуваючи при цьому його суєтність.

Роботи цих авторів розмежовані віками, але такі близькі по духу. Бо у бажання душі немає обмежень у часі та просторі — всі ми хочемо бути разом і бути щасливі від простих речей. Тут і зараз.

Кураторка — Тетяна Волошина.

Організатори виставки: Дом Майстер Клас, Stedley Art Foundation, Національний заповідник «Софія Київська» та Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького.

Виставка працює: щодня, з 10.00 до 17.30
Вартість вхідного - 65 грн (повний) та 30 грн (пільговий).

Відгуки Відгуки про організатора 0

Залиште свій відгук

Поруч з Виставка «Катарсис»

Сьогодні
Виставка

Футуромарення

Дата та час

Add to calendar
ВТ 25 січ 11:00-20:00
Сьогодні
Виставка

Галерея сталевих фігур

Дата та час

Add to calendar
ВТ 25 січ 23:00-23:59
Сьогодні
Культура | Виставка

Нульовий рік. Ідея світла. Віктор Сидоренко

Дата та час

Add to calendar
ВТ 25 січ 11:00-21:00
Сьогодні
Виставка

Булгакови та Мандельштами. Перехрестя

Дата та час

Add to calendar
ВТ 25 січ 11:00-17:00
Сьогодні
Безкоштовно | Культура | Виставка

Future Generation Art Prize 2021

Дата та час

Add to calendar
ВТ 25 січ 12:00-21:00
UaEn