UaEn
Закінчено

Дата та час

Add to calendar
ВТ 30 сер 16:00 - НД 02 жов 17:00

Ціна

Ціна

120 грн

Адреса

НацIональний музей «Київська картинна галерея» вул. Терещенківська, 9

Телефон

Call

(044) 287-73-24

Посилання

Сайт

Сайт

Про подію

У часи найбільшого напруження ключем до єднання є осягнення спільного. Шлях — узагальнення та рефлексія. Виставка Петра Бевзи — це запрошення до осмислення українського спільного. Це спроба втілити в картинах ключові характеристики української ідентичності, життєдайні коди, що формують та посилюють українську колективну волю.
На виставці представлені 45 творів Петра Бевзи, переважна більшість яких була створена напередодні та у перші місяці повномасштабної війни Росії проти України. Це цикли робіт «Сапсани» (2022) та «Міріадні структури» (2021-2022), а також три поліптихи із серії «Теодозії» (2002-2006).

Цикл «Сапсани» втілює у собі рефлексію спільного українського буття. Буття Перемоги, Війни і Любові. Єднання, Боротьби і Звитяги. У циклі «Міріадні структури» художник концентрує увагу на внутрішній енергії квітки-петунії, що пломеніє в пелюстках-вигинах. Митець створює безодню, з якої б’ють драматичні кольорові струми як передчуття чогось великого і неминучого. Цикл «Теодозії» спрямовує нас до витоків української екзистенції — Богом даної землі. Так у експозиції воєдино зливаються простір, потенція та Воля.
«Серед моїх еталонів був Данте, Гете і Шевченко, на яких я рівнявся.

Війна спрямувала мисленневий процес в один стрімкий цілеспрямований потік, у якому мені найбільше резонує Шевченко. А ще, у певні моменти отримуєш змогу відчути і осмислити велич людей, які знаходяться поруч. На передовій, але поруч», — говорить Петро Бевза. Реальні українські герої осмислюють символи, закодовані в творах, у авторських текстах, розміщених поруч із живописними роботами.

Відвідувачі виставки можуть додати і свої думки-рефлексії, що розширюють реальний та метафізичний простір експозиції. У просторі експозиції міф стає реальністю, княжий тризуб перетворюється на бійця східного фронту, сапсани оживають. Художник, Воїн і всі учасники творення наповнюють одне одного переможною енергією, зливаються у синергійному польоті до світла.

Кураторка: Оксана Підсуха
Ідея проєкту: Аліна Мороз, Богдан Бевза.

Відгуки Відгуки про організатора 0

Залиште свій відгук

Поруч з Петро Бевза. Синергія

Виставка
Виставка
Виставка

Макс Вітик. "Воїни світла"

Дата та час

Add to calendar
ВТ 04 жов 11:00-17:00
Виставка
Виставка
Виставка
Виставка
Виставка

Виставка «Навала. Київський постріл»

Дата та час

Add to calendar
ВТ 04 жов 10:00-18:00
UaEn