Завтра

Дата та час

Add to calendar
НД 17 жов 11:00-19:00

Ціна

Ціна

50-100 грн

Адреса

Довженко-Центр: Dovzhenko Centre, вул. Васильківська 1

Посилання

Сайт

Сайт

Про подію

9 вересня о 19:00 в Музеї кіно Довженко-Центру відбудеться запуск проєкту play, rec, pause..., присвяченого 60-річчю Олександра Гнилицького та 25-річчю громадської мистецької організації «Інституція нестабільних думок» й однойменному творчому колективу, співзасновником і активним учасником якого він був.

Експериментальний кураторський задум Лесі Заяць, Оксани Баршинової та Лєри Полянськової в Музеї кіно представляє собою водночас виставку й тимчасовий знімальний майданчик.

У фокусі проєкту – візуальна мова автора, між рухомим та статичним кадром, яка структурується за допомогою кінолексики.

Олександр Гнилицький був тонким концептуалістом, піонером інсталяції та українського медіа-мистецтва, майстром оптичних ілюзій, кінетичних скульптур, і справжнім візіонером міждисциплінарних підходів.

Гнилицький посів своє місце в історії мистецтва здебільшого завдяки ранній діяльності, пов’язаній з українською Новою хвилею, але про нього можна ще багато дізнатись. Його повний внесок в українське мистецтво ще й досі детально не проаналізований, не описаний, не переописаний.

Проєкт play, rec, pause..., придуманий спеціально для Музею кіно Довженко-Центру, ставить під сумнів ідею виставки як статичного простору.
Його унікальність буде полягати у введенні до експозиції свого роду «лабораторії», де відбуватиметься дослідницький процес із спеціально запрошеними мистецтвознавцями, критиками, кураторами, художниками.

Виставка складатиметься з тематичних кластерів, що показують трансмедіальну творчу практику та розповідають про аспекти доробку Гнилицького, пов’язані прямо чи опосередковано зі світом кіно, телебачення та поп-культури. Поруч з живописом представлені також інсталяція, медіа-гібриди, об’єкти, відео та анімаційні роботи колективу «Інституції».

На виставці play, rec, pause… вперше буде представлено домашнє документальне відео з міста, котре як ніяке інше репрезентує світ КІНО, що показує художників, робочий процес і перформанс у Лос-Анджелесі (2008). Вперше в Україні також виставляються деякі пізні роботи та рідкісні архівні матеріали.

Під час проєкту запланована насичена публічна програма, в рамках якої відбудуться кураторські екскурсії, лекції, кінопокази, діджей сети.

Бо найкращий спосіб зберегти дух великого художника живим – це СВЯТО.

Відгуки 0

Залиште свій відгук

Поруч з play, rec, pause... виставка Олександра Гнилицького

Завтра
Фестиваль | Виставка

Міжнародний фестиваль мистецтв "Київський розпис"

Дата та час

Add to calendar
НД 17 жов 11:00-17:00
Через два дні
Безкоштовно | Виставка

«Дім, що рятує»

Дата та час

Add to calendar
ПН 18 жов 12:00-17:00
Завтра
Історія | Виставка

Раритети Української козацької держави – Гетьманщини ΧVII–XVIII ст.: до 30-річчя Незалежності України

Дата та час

Add to calendar
НД 17 жов 09:00-21:00
Завтра
Виставка

Світ Велетнів

Дата та час

Add to calendar
НД 17 жов 10:00-20:00
Завтра
На вулиці | Виставка

Виставка Хризантем "Історія кохання"

Дата та час

Add to calendar
НД 17 жов 10:00-20:00

Найближчі події

Офіційний веб-агрегатор
заходів і подій
м. Києва

вул. Хрещатик, 36, м. Київ, 01044
пн-чт з 9:00 до 18:00, пт з 9:00 до 16:45
Перерва з 13:00 до 13:45