UaEn
Закінчено

Дата та час

Add to calendar
НД 27 сер 10:00 - НД 31 гру 16:00

Київ

Про подію

Віртуальна ЗD виставка "Іван Гончар. Збирач" присвячена 110-річниці від Дня народження Івана Гончара (1911-1993) – видатного громадського та культурного діяча, художника, скульптора, графіка, народознавця, збирача українських старожитностей. 

Віртуальну виставку було створено за підтримки європейської програми House of Europe (“Дім Європи”). Експозиція сформована у чотирьох залах, у яких представлено музейні предмети, фотографії, щоденники подорожей, пов'язані з пошуково-експедиційною діяльністю Івана Гончара різними регіонами України з кінця 1950-х до початку 1990-х років. 

Відвідування вебсторінки з віртуальною 3D експозицією можливе як з ПК, так і з мобільних пристроїв, також можна використовувати VR-шоломи.

Можливість створити цю віртуальну виставку виникла завдяки грантовій програмі для випускників House of Europe. Ольга Ващевська, яка брала участь в запровадженою цією програмою навчальній поїздці музеями Німеччини, стала ініціатором проєкту. 

Ідейним натхненником виставки став генеральний директор Музею Петро Гончар. Художній концепт виставки запропонував Сергій Ніжинський, який також здійснив 3D візуалізацію. Авторами концепції та кураторами виставки є Ольга Ващевська і Тетяна Пошивайло. Тетяна Пошивайло керувала науковою складовою виставки - розробила тематико-експозиційний план виставкових залів з підбором відповідних предметів, фото, архівних матеріалів, зокрема щоденникових записів. Також, вона є автором анотацій виставки. 

До підбору експонатів та надання інформації про них долучились Вікторія Куцурук, Катерина Міщенко, Оксана Юхименко, Русалім Костина, Ганна Кошманенко, Лідія Дубиківська-Кальненко, Христина Чучман. Редагування текстів здійснила Юлія Патлань, фотографування – Богдан Пошивайло та Настя Телікова. В експозиції представлений фрагмент кінострічки Тараса Грималюка, створеної компанією Артвелес. 

Музичним провідником виставковими залами є мелодія електробандури у виконанні Валентина Лисенка (США), звучання якої допомагає відвідувачу мандрувати експозицією, поринаючи одночасно у далеке історичне минуле України, у часи діяльності Івана Гончара та поєднуватися із сьогоденням.  

Особливими акцентами виставки є зали, присвячені знаходженню Іваном Гончаром скульптури Спасителя та народних картин "Козак Мамай". В останньому залі представлена козацька шабля із застосуванням віртуальної реконструкції руків'я за зразками козацьких шабель 18-го сторіччя.

Експозиція відповідає сучасним вимогам адаптивності та залучення глядача у простір, створюючи ефект реальної присутності.

Відгуки Відгуки про організатора 0

Залиште свій відгук

Поруч з Віртуальна 3D виставка "Іван Гончар. Збирач"

Культура
Культура

Українці на Монмартрі. Виставковий проєкт

Дата та час

Add to calendar
ЧТ 22 лют 11:00-18:00
Культура
Майстер-клас
Культура | Майстер-клас

Майстер-клас «Ліногравюра на шоперах»

Дата та час

Add to calendar
НД 25 лют 11:00-14:00
Культура
Лекція
Культура | Лекція

Поговоримо про... Гуцульський світ Гната Хоткевича

Дата та час

Add to calendar
СБ 02 бер 17:00-19:00
UaEn