UaEn
Через 3 години

Дата та час

Add to calendar
ВТ 04 жов 10:00-17:30

Адреса

Національний заповідник «Софія Київська» вул. Володимирська, 24

Телефон

Call

(044) 278-26-20

Посилання

Сайт

Сайт

Про подію

Виставковий проєкт присвячений дружинам та донькам князів Русі-України Х – ХІІІ століття, жінкам княжих родів Гольшанських, Острозьських (ХVІ століття) тощо. Спираючись на дослідження з історії вбрання, майстрині використали традиційну техніку вузлової текстильної ляльки та вдягнули її в стилізовані шати візантійських царівен, княгинь Русі-України, скандинавських та німецьких принцес та королев.

Вузлові ляльки в Україні більш відомі як ляльки-мотанки, які в свою чергу стали символом української ідентичності, як, скажімо, опішнянська кераміка чи петриківські мальовки. Назва «мотанка» походить від слова «мотати», тобто виготовляти з тканини ляльку, не використовуючи голку та ножиці. Майстрині намотують тканину, а для кріплення використовують стрічки та нитки, якими просто обгортують деталі та фіксують їх вузликами.

Кожна лялька — унікальний витвір. На виставці буде представлено близько 70 ляльок, які спеціально виготовили понад 30 майстринь, більшість із яких є учасницями Національної спілки народних майстрів України.

Оглядаючи експозицію, ви впізнаєте образи вольової княгині Ольги, дружини київського князя Володимира Анни Багрянородної, доньок Ярослава Мудрого — королеви Франції Анни; королеви Угорщини Анастасії та Єлизавети — дружини норвезького короля, онуки Ярослава Мудрого Блаженної Едігни, доньки литовського князя Юрія Гольшанського Юліанії Гольшанської тощо. Також мисткині втілили у ляльці образ Богородці Оранти — захисниці нашої держави, зображеної в головному вівтарі Софійського собору.

Відгуки Відгуки про організатора 0

Залиште свій відгук

Поруч з Виставка авторської ляльки «Князівни та княгині»

Виставка
Виставка

Виставка «Навала. Київський постріл»

Дата та час

Add to calendar
ВТ 04 жов 10:00-18:00
Виставка
Виставка
Виставка
Виставка

Макс Вітик. "Воїни світла"

Дата та час

Add to calendar
ВТ 04 жов 11:00-17:00
Історія
Виставка
Історія | Виставка

Виставка «Прапори Незалежності»

Дата та час

Add to calendar
ВТ 04 жов 10:00-18:00
UaEn