UaEn
Закінчено

Дата та час

Add to calendar
ПТ 26 сер 10:00 - НД 18 вер 19:00

Телефон

Call

(044) 285-94-52

Посилання

Сайт

Сайт

В соцмережах

Про подію

До Дня Незалежності України Музей війни презентує новий виставковий проєкт «"Батьківщина-мати". Переозначення» – про трансформацію образу монумента у свідомості та сприйманні українського суспільства.

«Еклектична скульптура, що синтезує риси радянського монументального мистецтва довоєнної доби з культом ренесансного ідеалу фізично та естетично розвиненої людини і є зразком панівної на той час течії соціалістичного реалізму», – це класичний опис образу монумента «Батьківщина-мати», унікальної сталевої фігури, що відома в усьому світі як неповторний артоб’єкт і візитна картка м. Київ та загалом України. Скульптура «Батьківщина-мати» вже тривалий час не сприймається суспільством як радянська пам’ятка. Поступово вона стала на шлях візуальної та сприйняттєвої трансформації, раз по раз убиралась у вінок із квітів маку та українські національні строї. Ба більше, від 24 лютого 2022 р. стала упізнаваним візуальним образом опору українців російській агресії. У цей важкий час монумент було підсвічено кольорами Державного Прапора України, а в інтернетпросторі він набув найрізноманітніших образів, у які закладено головний меседж: «Батьківщина-мати – символ незламності України».

Наша виставка – про переозначення скульптури «Батьківщина-мати» в часі російсько-української війни. Усі нові, креативні, подеколи неочікувані образи скульптури, технічними засобами презентовано на стінах равелінної Нижньої Московської брами ХVІІІ ст. Печерської фортеці.
Уже від перших днів протистояння України відкритій агресії митці не раз зверталися до образу «Батьківщини-матері» як до знака спротиву. Ми стежили за стрімким перевтіленням скульптури й становленням її як нового, переосмисленого символу боротьби та неодмінної перемоги українців. Найбільш визначальною для художників і контентмейкерів стала орієнтація скульптури на Москву, а меч та щит у її руках перетворилися на дієву антирашистську зброю. Це новий патріотичний, часом сатиричний, контент, який з’являвся в цифровому просторі й став мотиваційним до опору та підтримки збройної боротьби проти окупанта. Акумульована добірка матеріалів – це справжнє мистецтво, яке варто побачити.

Офіційним саундтреком проєкту стала пісня «Меч» українського гурту Sera Sheer. Авторка тексту та виконавиця Олександра Щербакова й автор відеоряду Артем Бірюков створили твір у стилі аніме, присвячений боротьбі скульптури «Батьківщина-мати» з російським монстром, якого вона зрештою знищила. На презентації почуєте живе авторське виконання.

Відгуки Відгуки про організатора 0

Залиште свій відгук

Поруч з Виставка "Батьківщина-мати". Переозначення

Українці на Монмартрі. Кураторська екскурсія

Дата та час

Add to calendar
НД 03 бер 15:00-16:00
Культура
Розваги
Романтика
Майстер-клас
Музика
Культура | Розваги | Романтика | Майстер-клас | Музика

Вечори старовинних танців. Танці XIXстоліття

Дата та час

Add to calendar
НД 03 бер 23:00-07:00
Культура
Культура

Українці на Монмартрі. Виставковий проєкт

Дата та час

Add to calendar
НД 03 бер 11:00-18:00
UaEn