Закінчено

Дата та час

Add to calendar
СБ 01 чер 16:00 - ПТ 07 чер 19:00

Адреса

вул. Велика Васильківська 12, художня галерея "Митець", Київ

В соцмережах

Про подію

01 червня о 16-00 в художній галереї «Митець» відкривається виставка пам’яті художника-графіка Оксани Лисенко.

Основне джерело натхнення в творчості Оксани Лисенко – українська класична література і народний фольклор. В її творах ми бачимо глибоке знання етнічної спадщини свого народу, що проявляється не просто у фотографічно точному відтворенні дійсності, а, насамперед, у відчутті душею вікових народних традицій. Саме ця безмежна культурна скарбниця, творчо осмислена художницею, і стала її рідною мовою спілкування з глядачем.
Першою роботою художниці, що, безумовно, стала хрестоматійною в українській графіці, стала серія станкових офортів до книги Г.Квітки-Основ’яненка «Пан Халявський» (1980 р.). Вже одне те, що після появи цієї серії робіт у художниці з’явилося багато послідовників, говорить саме за себе.
Диптих «Козак» і «Дівчина», ілюстрації до «Конотопської відьми» Г. Квітки- Основ’яненка та серія офортів і літографій на тему українського середньовічного театру продовжили розвиток цього напряму в творчості О.Лисенко. Ці твори характеризуються яскравим впливом українського бароко, риси якого художниця майстерно використала з тонким відчуттям стилю і високим художнім смаком.
Для всебічного відтворення улюбленої теми О.Лисенко користувалася багатим розмаїттям графічних технік: літографією, гравюрою та найулюбленішою з них – офортом.
Не останню роль у творчості Оксани Лисенко відігравав колір. Особливо яскраво це проявилося у створеному в 1988 р. триптиху за мотивами пісень Марусі Чурай. З одного боку ця робота продовжила пошуки митця, пов’язані з українською тематикою, а з іншого – знаменувала собою початок нового етапу творчого розвитку. Вперше в сучасному українському мистецтві з’явився символ жінки з крилами – простий, але дуже ємкий образ Марусі Чурай. Він також не залишився без уваги мистецтвознавців і колег. Ідею з готовністю підхопили інші і її втілення ми можемо спостерігати зокрема й на центральній площі країни – Майдані Незалежності.
Художниця ні на хвилину не припиняла творчих пошуків і на світ з’явилися нові роботи: серія до поем Т.Г.Шевченка (офорт 1989 р.), ілюстрації до книги В.М.Шевчука
«Птахи з невидимого острова» і багато інших творів. Вільно почуваючи себе в українській тематиці, О.Лисенко додла до своїх робіт більше сучасного бачення. Рука майстра стала розкутішою, роботи – емоційнішими.
Наприкінці творчого шляху художницею були створені ряд портретів, натюрмортів, малюнків оголеної натури.
Вдивляючись у роботи Оксани Лисенко, ми, безперечно, бачимо видатну українську художницю, яка, розвиваючи суто національні традиції, пропускає їх крізь призму свого бачення сьогодення, що робить її творчість цікавою для сприйняття сучасним глядачем.
Оксана Лисенко працювала в галузі книжкової та станкової графіки. Її твори зберігаються у вітчизняних та зарубіжних музеях та приватних зібраннях.

Відгуки 0

Залиште свій відгук

Поруч з Виставка пам’яті художника-графіка Оксани Лисенко

Сьогодні
На вулиці | Виставка

Виставка квітів до Дня Незалежності

Дата та час

Add to calendar
ПТ 17 вер 10:00-20:00
Сьогодні
Історія | Виставка

Раритети Української козацької держави – Гетьманщини ΧVII–XVIII ст.: до 30-річчя Незалежності України

Дата та час

Add to calendar
ПТ 17 вер 09:00-21:00
Завтра
Фестиваль | На вулиці | Майстер-клас | Виставка

Осінь весільна

Дата та час

Add to calendar
СБ 18 вер 13:00-18:00
Сьогодні
Безкоштовно | На вулиці | Виставка

Музей гривні просто неба

Дата та час

Add to calendar
ПТ 17 вер 11:00-20:00
Сьогодні
Історія | Виставка

Духовна велич

Дата та час

Add to calendar
ПТ 17 вер 10:00-17:30

Найближчі події

Офіційний веб-агрегатор
заходів і подій
м. Києва

вул. Хрещатик, 36, м. Київ, 01044
пн-чт з 9:00 до 18:00, пт з 9:00 до 16:45
Перерва з 13:00 до 13:45