Сьогодні

Дата та час

Add to calendar
СБ 16 січ 10:00-17:30

Адреса

Національний заповідник «Софія Київська», вул. Володимирська, 24

Посилання

Сайт

Сайт

Про подію

7 грудня у виставкових залах «Хлібні» відкривається виставка «Прощай 2020 Пам'ятай» — лірична документація подій року, який минає.
2020 рік неочікувано порушив загальну оптимістичну монотонність і прогнозованість буття. На деякий час — період весняного тотального карантину — взагалі порушився усталений ритм життя. Одні втратили роботу чи понесли збитки і впали в песимізм, другі завмерли в очікуванні, треті стали шукати нових можливостей для бізнесу, комунікації, творчості.
Мистецька спільнота спочатку намагалась просто ігнорувати пандемічний локдаун. Мовляв, художник завжди працює в самоізоляції у своїй майстерні — байдуже є пандемія, чи нема її. Хоча згодом стало очевидно, що через санітарні обмеження доведеться скасувати багато виставок, пленерів, артрезиденцій і ярмарків. Відбулося певне переформатування ринку на користь різноманітних онлайн майданчиків продажу творів мистецтва.
Водночас у творчих людей це звуження життєвого простору, сповільнення ритму життя викликало цілу гамму емоційних і поведінкових реакцій — від урівноважених медитацій, заглибленого аналізу внутрішнього і малого світу довкола до іронії та скепсису щодо здібностей людства або бурхливих ламентацій щодо гуманітарної катастрофи.
Пропонована виставка — це спроба виявити і показати ці реакції через роботи кількох київських художників зовні нібито ніяк не ангажованих в соціальну чи культурну критику, притаманну поколінню постмодерністів/неоконцептуалістів. Для них важливим залишається виражати свої відчуття і думки через колір, фактуру, ритм ліній і плям, а не гру з образами і слоганами маскультури.
Усі ці картини, написані в 2020 році, тою чи іншою мірою несуть на собі відбиток емоційного струсу, цивілізаційного попередження, завданого пандемією. Скажімо, Василь Змієвець навесні опинився відрізаним від своєї львівської майстерні й у київському помешканні почав писати не на полотні, а дощечках, які виявилися під рукою. Серія «урбаністки» Олени Придувалової з особливою драматичністю зафіксувала досвід сприйняття природи і перебування у маленькому чернігівському селі Димерка…
Ми кажемо «Прощай!» 2020 року, але пам'ятаємо про його застережувальний і в чомусь трагічний досвід. І сподіваємось, що політики і уряди прислухаються до цього застереження.

Учасники виставки: Едуард Бєльський, Катерина Бурліна, Віктор Дейсун, Василь Змієвець, Олександра Кирилова, Олена Кучерук, Олексій Малих, Руслан Пушкаш, Тетяна Русецька.

Відгуки 0

Залиште свій відгук

Поруч з Виставка живопису та кераміки «Прощай 2020 Пам'ятай»

Сьогодні
Культура | Виставка

Лялькове Диво

Дата та час

Add to calendar
СБ 16 січ 10:00-18:00
Сьогодні
Безкоштовно | На вулиці | Культура

Новорічний маршрут "Між трьома ялинками"

Дата та час

Add to calendar
СБ 16 січ 10:00-22:00
Сьогодні
Історія | Виставка

Творча сила свободи. Ініціативи Майдану

Дата та час

Add to calendar
СБ 16 січ 10:00-17:00
Сьогодні
Культура | Виставка

Виставка Архів фотографа Олександра Ранчукова

Дата та час

Add to calendar
СБ 16 січ 12:00-20:00
Сьогодні
Культура | Виставка

Знак Соборності. Великий герб України: від Нарбута до Якутовича

Дата та час

Add to calendar
СБ 16 січ 10:00-17:00

Найближчі події

Офіційний веб-агрегатор
заходів і подій
м. Києва

вул. Хрещатик, 36, м. Київ, 01044
пн-чт з 9:00 до 18:00, пт з 9:00 до 16:45
Перерва з 13:00 до 13:45