Закінчено

Дата та час

Add to calendar
ПН 12 сер 10:00 - СР 28 сер 18:00

Адреса

Національний музей українського народного декоративного мистецтва, вул. Лаврська, 9, корпус 29, Київ

В соцмережах

Про подію

Завод, виставковий проект, присвячений Васильківському майоліковому заводу.
Декоративне мистецтво — це важлива складова української традиційної та сучасної культури. У радянський період керамічна промисловість була вагомою сферою культурного процесу України, тісно вбудованою в побут української радянської людини. Поступово останній аспект почав переважати над мистецькою складовою, сприяючи поширенню сприйняття кераміки як виключно ужиткової продукції.
Проект «Завод» досліджує явище декоративного мистецтва в українській радянській культурі на прикладі діяльності Васильківського майолікового заводу за часів роботи художників Надії та Валерія Протор’євих. Експозиція складається з вибраного зрізу продукції заводу. До неї увійшли роботи не лише Протор’євих, але й інших представників талановитого колективу, що працював на підприємстві в період 1950–1970-х років. Зокрема, васильківська майоліка як феномен українського декоративного мистецтва представлена роботами Михайла Денисенка, Омеляна Желєзняка та Неллі Ісупової.

У 2019-му році, під час підготовки проекту, «Васильківська майоліка» (приватне підприємство, створене на базі промислових приміщень Васильківського майолікового заводу) припинило своє існуання. У 1960-1980-х роках продукція заводу відзначалась і споживачами, і мистецькою спільнотою світу. Дивовижна якість виробів, створених українськими митцями в зазначений період, досягалася шляхом поєднання технологічних інновацій зі самобутніми художніми засобами, що використовували васильківські майстри.

Виставкова експозиція складається з розділів, кожен з яких висвітлює окремий аспект розвитку Васильківського майолікового заводу. Передмова інформує відвідувачів про декоративне мистецтво в Україні в радянський період. Асортимент є стислим оглядом історії заводу та його основної продукції. Наступний розділ — Художники — присвячений колективу митців, що працювали у Василькові в 1950-1980-і роки. Рухаючись від широких та загальних тем, які є важливими для розуміння контексту діяльності васильківських майстрів, глядачі отримають можливість глибоко зануритись у світ добрих та фантастичних звірів Надії та Валерія Протор’євих. Саме їхньому життю та творчості присвячені останні чотири розділи виставки.

Проект «Завод» є спробою створити підґрунтя для переосмислення українського декоративного мистецтва радянського періоду шляхом актуалізації малодослідженого пласту нашої культури. Роботи художників Васильківського майолікового заводу є важливою частиною культурної спадщини, висвітлення якої сприятиме промоції українського мистецтва і розвитку мистецьких проектів, присвячених іншим художнім феноменам України радянського періоду.

Організатори:
Арт-центр Павла Гудімова Я Галерея
Національний музей українського народного декоративного мистецтва
Проект реалізовано за підтримки Український культурний фонд.

Обов'язкова форма реєстрації на відкриття, у зв'язку з обмеженою кількістю місць.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScjouByzQY0VqPLZMm_L2ybQABLWLzM_lFdOrjiK1QJMEesVQ/viewform?usp=sf_link

Афіша подій Національний музей українського народного декоративного мистецтва

Відгуки 0

Залиште свій відгук

Шукай спорт навколо себе

Знаходьте місця для заняття спортом і тренерів неподалік від будинку.

mixsport.proНайближчі події

Офіційний веб-агрегатор
заходів і подій
м. Києва

вул. Хрещатик, 36, м. Київ, 01044
пн-чт з 9:00 до 18:00, пт з 9:00 до 16:45
Перерва з 13:00 до 13:45