Завтра

Дата та час

Add to calendar
СР 25 лис 10:00-17:00

Адреса

Національний Художній Музей України, вул. Михайла Грушевського, 6

Про подію

25 листопада у Національному художньому музеї України розпочнеться виставковий проєкт: «Знак Соборності. Великий герб України: від Нарбута до Якутовича», який уперше в практиці NAMU розгортатиметься в офлайн- та онлайн-форматах. Проєкт «Знак Соборності» присвячений столітній традиції великого герба України, історичні витоки якого сягають Визвольних змагань 1917–1921 років.

Експозиція виставки сформована з близько 60-ти артефактів, третину з них буде представлено для публічного огляду вперше. Ці експонати невідомі не тільки широкому загалу, а й вузькому колу науковців. Вперше відвідувачі матимуть змогу ознайомитися з печаткою Української Держави, виготовленої за ескізом Василя Кричевського, та печаткою Державного секретарства авторства Георгія Нарбута. В експозиції буде представлено ескіз печатки Державного секретарства з колекції Національного художнього музею та оригінальну матрицю, про існування якої не було відомо понад століття. На особливу увагу також заслуговують інші унікальні сфрагістичні пам’ятки з колекції музею Шереметьєвих. Вперше широкому загалу будуть представлені печатки українських гетьманів. Зокрема фундатора Козацької Держави – гетьмана Богдана Хмельницького та гетьмана Івана Скоропадського.

Важливе місце в експозиції посядуть раритети Українського Музею і Бібліотеки у Стемфорді (США), яка виступила міжнародним партнером проєкту. Глядач уперше зможе цілісно ознайомитися з повним альбомом «Державні відзнаки України» визначного українського геральдика Миколи Битинського, він виготовив сімнадцять кольорових малюнків державних гербів, прапорів та печаток на замовлення Уряду УНР в екзилі у 1939 р.

Україна представлена шістьома музеями Києва, Львова та Чернігова, трьома центральними державними архівами, національною бібліотекою та дирекцією художніх виставок. Загалом же у виставковому проєкті візьмуть участь дванадцять інституцій з України та США.

Ми турбуємося про Вашу безпеку у часи пандемії COVID-19!

Виставка поєднає офлайн- та онлайн-формати з наголосом саме на онлайн-складову. Протягом усього виставкового проєкту будуть доступні:

екскурсії виставкою за попередньою реєстрацією, які проводитиме куратор проєкту, історик Юрій Савчук;

стріми публічних заходів та екскурсій;

спеціальні відео за матеріалами виставки, які будуть розміщені на новому YouTube каналі музею.

Куратор виставки: Юрій Савчук, історик, фахівець з геральдики та вексилології, співавтор проєкту великого Державного Герба України.

Виставковий проєкт здійснюється Національним художнім музеєм України у співпраці з Музеєм Шереметьєвих та Фондом інтелектуальної співпраці «Україна – ХХІ століття».

Виставка триватиме до 24 січня 2021 року.

Відгуки 0

Залиште свій відгук

Поруч з Знак Соборності. Великий герб України: від Нарбута до Якутовича

Завтра
Культура | Виставка

Виставка творів Олександра Міловзорова «Дарунки музею»

Дата та час

Add to calendar
СР 25 лис 10:00-18:00
Завтра
Культура | Виставка

Виставка Любові Ільницької "Масковий режим. Портретна сповідь"

Дата та час

Add to calendar
СР 25 лис 16:00-18:00
Завтра
Виставка

Виставка художника-ювеліра Віталія Хоменка

Дата та час

Add to calendar
СР 25 лис 10:00-18:00
Завтра
Культура | Виставка

Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо

Дата та час

Add to calendar
СР 25 лис 11:00-20:00
Завтра
Культура | Виставка

Катерина Білокур. Життя в обіймах квітів

Дата та час

Add to calendar
СР 25 лис 10:00-18:00

Найближчі події

Офіційний веб-агрегатор
заходів і подій
м. Києва

вул. Хрещатик, 36, м. Київ, 01044
пн-чт з 9:00 до 18:00, пт з 9:00 до 16:45
Перерва з 13:00 до 13:45