UaEn

Будівля Міської Думи

У 1834 році російська імперія позбавила Київ Магдебурзького права і встановила нову систему міського самоуправління, яким керувала Міська Дума. Навіть попри те, що значна частина влади на той час була зосереджена в руках імперських ставлеників, новий орган багато важив у розвитку Києва.

У 1874–1878 роках на місці сучасного Майдану Незалежності (по правій стороні) для Міської Думи збудували розкішну споруду з баштою, шпиль якої увінчувала статуя покровителя міста — архистратига Михаїла. Крім кімнат для міської управи та зали засідань, тут також були крамниці, художня школа Миколи Мурашка, перший у Європі і тривалий час єдиний у росії пункт нічних лікарських чергувань.

Як орган влади Дума проіснувала до 1919 року. Тоді ж із приходом більшовиків споруду зайняли різні адміністративні установи, а фігуру архистратига Михаїла замінила червона зірка.

Нацисти зайняли правий берег Києва 18 вересня,1941 року,  а вже 24 вересня вибухнули споруди на вул. Хрещатик. Будівля думи обгоріла, але фасадні стіни вціліли, але з метою створення нового радянського обличчя центру залишки будівлі було розібрано.

Інформаційна підтримка надана керівництвом та науковцями Музею історії міста Києва, а насамперед — завідувачкою відділу "Київ кін. ХVII-поч. ХХ ст." Ольгою Друг.


 

29.11.2022
7148
4815
7198

Відгуки Відгуки про організатора 0

Залиште свій відгук
UaEn