- UK
Poster
Locations

21 червня на Льодовому Стадіоні в Києві відбудеться найбільший музичний фестиваль столиці - Music Box Fest. Подія об'єднає кращих українських артистів на одній сцені mа масштабну соціальну місію.
Телеканал Music Box вперше за 18 років своєї діяльності анонсує Music Box Fest – фестиваль культової, сучасної та актуальної української музики, що завжди на часі. На глядачів чекає масштабний концерт за участі 20ти кращих українських артистів, фудкорти від ресторанів столиці, щирі емоції, живий звук та спільна соціальна мета.
Організатори анонсували імена перших трьох артистів фестивалю, і це — MONATIK, Ірина Білик та KALUSH ORCHESTRA. Повний лайнап будуть оголошувати поступово до кінця травня, та обіцяють як легендарних артистів, так і нові імена, що гучно про себе заявили.
Music Box Fest у партнерстві з благодійним Фондом «ХТО, ЯКЩО НЕ МИ» має на меті збір коштів на дитячий блок трансплантації кісткового мозку у Медичний центр родинного здоров’я в Дніпрі.
Кожен квиток на Music Box Fest – це 100% донат на порятунок дітей з раком.
Приходь на MUSIC BOX FEST, бо українська музика завжди на часі! Квитки вже у продажу: https://kyiv.karabas.com/naybil-shyy-stolychnyy-festyval-muzyky-music-box-fest/

Олександр Філоненко презентує книгу “Краса і вдячність”
24 травня о 17:00 у просторі “ВЕЖА на Почайні” (ТЦ GORODOK Gallery) відбудеться презентація нової книги відомого українського філософа та богослова Олександра Філоненка “Краса і вдячність” видавництва “Колесо Життя”. Це глибоке філософське дослідження, що народилося на перетині українського досвіду, духовного пошуку та вразливості перед прекрасним. Подія організована під егідою “Людина Диво Світ” - нової неформальної дослідницької платформи, центром якої є Людина.
Книга “Краса і вдячність” є унікальним філософським дослідженням, що пропонує читачам відповідь на питання про зв'язок між красою світу та існуванням Бога. Олександр Філоненко вивчає, як мова вдячності та відкритість до краси формують наше світосприйняття та допомагають протистояти руйнуванню світу.
Під час презентації відвідувачі матимуть можливість поставити запитання автору, послухати його думки щодо сучасного богослов'я та взяти участь в автограф-сесії. Подія розрахована на тих, хто цікавиться філософією та богослов'ям, прагне отримати новий погляд на релігію та шукає глибоке осмислення краси в сучасному світі.
«Ця книга — не просто текст, а світла мандрівка вглиб краси, вдячності та віри. Вона народилася як спроба зрозуміти, як ми можемо зберегти здатність бачити красу навіть у найскладніші часи і як ця здатність пов'язана з нашою відкритістю до трансцендентного», — коментує Олександр Філоненко.
Про автора
Олександр Філоненко — доктор філософських наук, викладач, постійний спікер журналу “Людина Диво Світ”, православний теолог, автор книг із релігійної філософії, автор популярних курсів “Повернення богів” і “[Ворота|https://gate.liudyna.com/]” від неформальної дослідницької платформи “Людина Диво Світ”. Його роботи сприяють формуванню сучасного українського інтелектуального ландшафту та поглибленню діалогу між філософією, богослов'ям та культурою.
Уривок з книги:
«Богослов'я часто розкривається як практика богопізнання. Один із найяскравіших прикладів – це православна догматика отця Думітру Станілоае. Богопізнання, звісно, дуже насичений концепт, і я хотів би сказати радше не про якесь диференційоване його розуміння, а про його труднощі, адже богослов'я в сучасному контексті, коли розуміє себе через богопізнання, приречене на гріх епістемологічної редукції.
Проблема в тому, що зустріч людини і Бога не може бути зведена до пізнання людиною Бога. Є річ набагато глибша, ніж пізнання, яку можна назвати впізнаванням: впізнаванням Христа, впізнаванням Бога. Існує книга «Шлях визнання» Поля Рікера, в якій розглядається теза про те, що ми живемо в такому цікавому інтелектуальному просторі, де маємо розвинуті теорії пізнання і зовсім не маємо теорії визнання.
Богослов'я, що зосереджується на впізнаванні й так розуміє своє завдання, – це богослов'я в сильному значенні слова. Щойно це значення зникає, богослов'я редукується до простої академічної дисципліни. Гостинність є першою умовою богослов'я впізнавання і можливості впізнавання. Це майже те саме, що я називав вразливістю».
Коли: 24 травня о 17:00
Де: “ВЕЖА на Почайні”, просп. Степана Бандери, 23, 3-й поверх (ТЦ GORODOK Gallery)
Реєстрація за донат від 100 грн: https://rebrand.ly/Filonenko

15 травня о 19:00 у просторі «ВЕЖА на Почайні» відбудеться презентація нової книги відомого українського мислителя, поета та доктора культурології Володимира Нікітіна (Африканича) «Глоси і маргіналії».
«Глоси і маргіналії» – це філософський щоденник душі, в якому автор представляє свої роздуми про життя, тишу, війну, Бога, присутність і любов. Книга містить короткі нотатки (глоси) та коментарі (маргіналії), що відображають особистий досвід мислення й споглядання у відповідь на прочитані твори та наповнена алюзіями до текстів Сковороди, Гуерри, Борхеса, Яна Твардовського та інших мислителів.
«Ця книга народилася з глибокого осмислення буденності, де віра проростає в найпростіших речах – коли дивишся на дерево за вікном, коли кіт треться об ногу, коли п'єш каву», – розповідає Володимир Нікітін.
На презентації відвідувачі матимуть можливість:
- Послухати наживо історії автора про книгу та її створення
- Поставити запитання Володимиру Нікітіну
- Долучитися до відкритого діалогу про глибинні філософські питання
- Придбати книгу з автографом автора
Уривок з книги:
«Купив колись давно в букіністичній крамничці книжку «Апофеоз безґрунтовності» Льва Шестова, київського, світового за силою думки філософа, і мене вразила не лише сама книга, а й безліч позначок на берегах і між рядками. Хтось змістовний і допитливий читав її до мене й активно відгукувався на думки автора, сперечався, сварився і дякував. Книга про важливе і більшості людей непотрібне збентежила мою душу і пробудила до розуміння того, як і навіщо мислю і пишу. Та книга давно загубилася в численних переїздах, але маргіналії та глоси, що їх залишив невідомий читач, стали прообразом того способу думати і викладати свої думки – абзацами роздумів упереміш із віршами, без виразно послідовного сюжету, яким я створюю свої книжки.
У нашому короткому і повільному часі життя ми переживаємо разом з іншими не аж так багато справжніх перетворень. Речі часто переживають нас, гори нерухомі й мовчазні, на круги своя повертається вітер, а ми йдемо, зникаємо з очей і душ тих, що нині живуть. Але ми маємо змогу у своєму творенні власних світів трансформувати свій час і включати в нього інші світи, часи, ландшафти, історії…
І в цьому своєму великому часі я почуваюся малим згустком величезного потоку в неосяжному океані життя, в безкрайньому космосі багатьох всесвітів. Я згусток, один із багатьох інших згустків, і незабаром розчинюся для можливих інших перетворень. Тому моя миттєва унікальність зникне і, може, якось відгукнеться, залишить відбиток на інших. Усі ми – відображення одне одного, наших світів і часів. І я розумію, що описання цих моїх перетворень, зустрічей, взаємин – лише маргіналії, нотатки на берегах багатьох рукописів, рукотворних речей, що творяться життям людей і життям інших сутностей – птахів, котів, дерев, струмків…
Напевно, ця книга багато в чому про мої маргіналії до висловлювань, наведених нижче. А може, й ні, тобто не тільки до них – адже книг і потрясінь було так багато. Проте цих людей, їхні книги люблю і перечитую».
Володимир Нікітін (Африканич) – сучасний український мислитель, письменник, поет, професор, доктор культурології та кандидат архітектури. Автор відомих книг «Сади Софії», «Мудрість освіти» та «У присутності Ангела». Постійний спікер заходів просвітницької платформи «Людина. Диво. Світ», зокрема - форуму “Освіта Дивосвіту”.
«Ми запрошуємо всіх охочих доторкнутися до справжнього без зайвого пафосу, у форматі щирого діалогу про те, що справді важливе», – зазначають організатори події.
Що: Презентація книги «Глоси і маргіналії» Володимира Нікітіна (Африканич)
Коли: 15 травня 2025 року, 19:00
Де: «ВЕЖА на Почайні», просп. Степана Бандери, 23 (ТЦ GORODOK Gallery, 3-й поверх)
Вартість: Донат від 100 грн https://rebrand.ly/Afrikanych

30 квітня о 19:00 у просторі «ВЕЖА на Почайні» відбудеться одна з головних літературних подій весни: презентація нової книги Андрія Зелінського «Мапа», зустріч з автором і автограф-сесія. «Мапа» – твір, що стане інтелектуальним провідником читачів шляхами Дивосвіту.
«Аби не загубитися в дорозі та не зупинитися, аби не втратити з поля зору власного птаха, потрібна мапа. Рух має тривати. Бо ж бути людиною - це постійно ставати собою», – зазначає автор, запрошуючи читачів до глибокого діалогу про сенси та пошуки власного місця у світі.
Що чекає гостей презентації:
Зустріч з автором та розповідь про його творчий шлях
Докладний аналіз головних тем і символів книги
Відкрита дискусія та можливість поставити запитання
Автограф-сесія з можливістю придбати книгу за ціною передзамовлення
Чай, смаколики та невимушене спілкування в затишній атмосфері
Андрій Зелінський про ключові ідеї та символи своєї книги:
«Свобода - дар, але не даність. Вона вимагає зусиль, боротьби, трансформацій, щоби воля до буття стала не лише чиєюсь крилатою мрією, але й конкретним життям гідної людини – господаря своєї свободи».
«Мапа» відкриває новий погляд на українську історію, де головний герой — свідома особистість, що творить себе та світ довкола. Символічні образи та метафори проведуть читача через пізнання, відповідальність і вибір, поєднуючи традиції та особисті сенси, роздуми й внутрішні пошуки.
«У цій мандрівці людяність стає людиною вільною та гідною, а людина – суб'єктом, Лицарем Софійного Дивосвіту. Мабуть, у цім і суть самої місії нашого Лицаря – боротися за власну людяність»Дата і час: 30 квітня, 19:00
Місце: «ВЕЖА на Почайні», просп. Степана Бандери, 23, 3-й поверх (ТЦ GORODOK Gallery)
Участь: за донат від 200 грн
Реєстрація:https://secure.wayforpay.com/donate/mapa

«Складене в складність»
9 квітня у Вежі на Почайні відбудеться відкрите інтерв’ю на тему «Складене в складність», у якому візьмуть участь Інесса Кравченко (кандидатка філософських наук, очільниця дослідницької платформи “Людина Диво Світ” та видавництва “Колесо життя”) та Андрій Зелінський (військовий капелан, стратег, філософ, людина дії та молитви). Організатори запрошують до діалогу усіх небайдужих, хто шукає переосмислення та прагне дії.
Учасники будуть шукати відповіді на такі надскладні та такі актуальні сьогодні питання: Як втримати рівновагу у світі, що розпадається на фрагменти? Як перепрошити сенси? Як жити у складеному та складному світі?
Ми перебуваємо в реальності, яка розпадається на фрагменти, а усі сенси вже час перепрошити. Тож під час розмови будуть обговорені й такі теми: про мапу мислення і серця в часи великої трансформації - що це, як воно формується і як з цим працювати?
Про гостя:
Андрій Зелінський — голова наглядової ради Українського ветеранського фонду при Міністерстві у справах ветеранів, викладач програми «Етика-Політика-Економіка» УКУ, співзасновник Української академії лідерства, військовий капелан УГКЦ, політолог, письменник, публіцист, громадський діяч. Автор книг «Соняхи» (Видавництво Старого Лева, 2015), «Моя мандрівка у країну морпіхів» (Колесо життя, 2021), «Семенові зорі» (Колесо життя, 2023), «Анатомія воїна» (Колесо життя, 2023), Мапа (Колесо життя, 2025).
КОЛИ: 9 квітня о 15:00
ВХІД ЗА ДОНАТ: https://secure.wayforpay.com/donate/skladene