Poster of events
You can start your virtual tourism journey right away or read more information about the event. Welcome to Kyiv!
Event
0
0
Грандіозне Різдвяне свято з вільним входом!

21 грудня 2024 року о 13.00 ТЦ GORODOK Gallery (просп. Степана Бандери, 23) запрошує на масштабне сімейне Різдвяне свято з насиченою розважальною програмою. Відвідувачі зможуть поринути в атмосферу зимової казки та взяти участь у захопливих активностях для всієї родини. Вхід на подію - безкоштовний за умови реєстрації.

Центральною подією свята стане інтерактивна вистава для дітей "У пошуках різдвяної зірки". 

Програма включає: 

  • виступ відомого скрипаля-віртуоза Ігоря Чернявського, 

  • святкове шоу від творчої студії "Країна Мрій"

  • серія захоплюючих перформансів від Снігової Лабораторії з використанням спецефектів - дим, шипіння, мініфокуси та святковий салют із серпантину 

  • безліч ігор та конкурсів

  • майстер-класи зі створення чарівних ялинкових прикрас і символів прийдешнього року та фігурок з повітряних кульок власноруч.

"Ми підготували особливу святкову програму, щоб створити незабутню різдвяну атмосферу для наших відвідувачів", - розповіла івент-команда ТЦ GORODOK Gallery. "Кожен гість зможе знайти розвагу до душі – від майстер-класів до святкової дискотеки з довгими кульками".

Додатково на першому поверсі торгівельного центру працюватиме унікальна машина передбачень, яка даруватиме відвідувачам знижки від магазинів ТЦ. Для наймолодших гостей будуть доступні послуги аквагриму та миттєве фото для всієї родини.

Участь у святі безкоштовна за умови попередньої реєстрації за посиланням: https://forms.gle/ipdKUzNwSucSAvpr5

Event
0
0
Виставка митців об’єднання БЖ-АРТ

З 7 по 29 грудня у ЦСМ "Білий Світ" експонуватиметься виставка митців об’єднання БЖ-АРТ, що збере 26 видатних українських авторів. Художники БЖ-АРТ є кардинально різними у всіх своїх проявах, проте вони живуть і творять в єдиному контексті і ритмі. І 7 грудня о 15:00 вони зберуться в Білому Світі, щоб відзначити 30-річчя своєї міцної й унікальної спілки.
Учасники виставки: Леонід Бернат, Петро Бевза, Олексій Белюсенко, Матвій Вайсберг, Андрій Гуренко, Олександр Левіч, Наталія Мудрук, Ігор Прокоф’єв, Ольга Соловйова, Василь Татарський, Володимир Журавель, Владислав Шерешевський, Валерій Шкарупа, Борис Фірцак, Святослав Подлевський, Юрій Денисенков, Юлія Скрипка, Ганна Гідора, Олексій Литвиненко, Сергій Прінь, Нікіта Цой, Поліна Кузнєцова, Катерина Лісова, Михайло Шаповаленко.

Відкриття виставки відбудеться 7 грудня о 15:00
Адреса: м. Київ, вул. Євгена Чикаленка, 21а
Розклад роботи: 11:00-19:00; пн, вт – вихідні. Вхід вільний

Event
0
0
Різдвяна майстерня в Музеї української діаспори

Запрошуємо відчути справжню магію Різдва, завітавши до нашої святкової музейної майстерні протягом грудня. Щовихідних на вас чекають майстер класи за розкладом: 



7 грудня (субота)

15:00 – Майстер-клас "Різдвяний павук" від майстрині Раїси Павленко

8 грудня (неділя)

12:00 – Майстерклас "Різдвяний підсвічник" від художниці Тетяни Русецької

15:00 – Майстерклас "Різдвяний Павук" від майстрині Раїси Павленко

14 грудня (субота)

12:00 – Майстерклас "Вишита різдвяна зірка" від художниці Олени Сагун

15:00 – Майстерклас "Прикраси на ялинку з соломи" від майстрині Раїси Павленко

15 грудня (неділя)

12:00 – Майстерклас "Подарункова скринька «Пряниковий будиночок»" від майстрині Вікторії Завадської

15:00 – Майстерклас "Різдвяний Янгол" від майстрині Раїси Павленко

21 грудня (субота)

12:00 – Майстерклас "Різдвяний Дідух" від майстрині Ірини Контар

22 грудня (неділя)

15:00 – Майстерклас "Різдвяна зірка" від майстрині Раїси Павленко

28 грудня (субота)

12:00 – Майстерклас "Різдвяний Дідух" від майстрині Ірини Контар

29 грудня (неділя)

15:00 – Майстерклас " Різдвяний Павук" від майстрині Раїси Павленко


Вартість майстер класів:

Різдвяний Павук - 200 грн. + музейний квиток 150/100 грн.

Різдвяний Дідух - 300 грн. + музейний квиток 150/100 грн.

Різдвяний Янгол - 200 грн. + музейний квиток 150/100 грн.

Різдвяний підсвічник - 600 грн. + музейний квиток 150/100 грн.

Вишита різдвяна зірка - 500 грн. + музейний квиток 150/100 грн.

Різдвяна зірка з соломи - 250 грн. + музейний квиток 150/100 грн.

Прикраси на ялинку з соломи - 300 грн. + музейний квиток 150/100 грн.

Подарункова скринька «Пряниковий будиночок» - 350 грн. + музейний квиток 150/100 грн.


Для нашого спокою та кращої організації подій просимо реєструватися за посиланням: msha.ke/diasporamuseum

Event
0
0
Цикл освітніх зустрічей «Visionary Voice»

Білий Світ анонсує цикл освітніх зустрічей «Visionary Voice»
Анонсовані події будуть освітніми не в класичному розумінні. Ми запрошуватимемо спікерів, що говоритимуть на варті уваги теми, ділитимуться своїми кращими практиками і перевіреними підходами. Але основною складовою кожної зустрічі буде відкрите обговорення, адже теми виступів, що плануються, не мають очевидних рішень; очевидною натомість є їхня спірність.

І першою темою, яку ми піднімемо у межах Visionary Voice, буде * використання штучного інтелекту у практиці сучасного митця.*
Спікерка Олександра Кришовська  — мисткиня, арт-менеджерка і кандидатка психологічних наук — міркуватиме, чи призведе AI до деградації нашого мислення і стагнації мистецтва.
Готуйте незручні питання про АІ в мистецтві і приходьте у Білий Світ 1 грудня о 16:00! Вхід вільний.

Час: Неділя 1 грудня, 16:00-18:00
Локація: ЦСМ "Білий Світ", м. Київ, вул. Євгена Чикаленка, 21а

Event
0
0
виставка гобеленів мисткині Ольги Пілюгіної «Мета».

5 грудня о 17:30 в Музеї української діаспори відкривається персональна виставка гобеленів мисткині Ольги Пілюгіної «Мета».

Назва виставки відображає глибинний філософський задум художниці й розкриває багатошаровість і символізм її творів. Слово «мета» має подвійне прочитання. В українській мові воно синонімічне до «цілі» й асоціюється з прагненням досягти певного результату. В грецькій мові «μετά» (meta) означає «після», «поза», «вище» й символізує бажання досягти вищого рівня осмислення. Обидва тлумачення яскраво простежуються в гобеленах Ольги Пілюгіної, де традиційні техніки двостороннього ручного гладкого ткання поєднуються з глибокими художніми ідеями та виходять далеко за межі звичайного декоративного мистецтва, створюючи синергію між традицією й інновацією.

На виставці в Музеї української діаспори будуть представлені як добре відомі твори Ольги Пілюгіної, так і гобелени, що експонуватимуться вперше. Нові сюжети, колорити, форми, лінії й фактури демонструють еволюцію творчого стилю мисткині, бажання досягти вищого рівня розуміння світу через мистецтво, поєднуючи традиційні та сучасні культурні контексти. Образи дерева життя, птахів і квітів, що часто зустрічаються у творах художниці, символізують рух до гармонії, розвитку й духовного зростання.

Сюжети гобеленів Ольги Пілюгіної відображають роздуми авторки про сенс життя, зв'язок людини з природою та її духовні прагнення. Відвідувачів виставки чекає занурення у світ символізму й естетики мисткині, де кожен твір розкриває нові аспекти філософського й мистецького пошуків художниці, запрошуючи глядача до глибокого осмислення свого місця у світі, пошуку особистої мети, рефлексій над власними цілями та сенсом існування.

Виставка Ольги Пілюгіної «Мета» триватиме з 5 грудня 2024 року по 19 січня 2025 року в Музеї української діаспори за адресою: м. Київ, вул. Князів Острозьких, 40Б. Вхід на відкриття – вільний. Вартість квитка з 6 грудня – 150 грн. (100 грн. – пільговий).

Про художницю: Ольга Пілюгіна — відома українська мисткиня, популяризаторка традицій українського килимарства, Заслужена майстриня народної творчості України, членкиня Національної спілки художників України, Національної спілки майстрів народного мистецтва України, доцентка Кафедри образотворчого мистецтва Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Художниця відома своїми унікальними гобеленами, в яких поєднує традиційні ткацькі техніки з сучасними художніми ідеями. Роботи Ольги Пілюгіної експонувалися на понад 300 виставках в музеях і галереях України та закордону

Event
0
0
Панельна дискусія “Фіксація пам’яті – кодування історії у просторі та предметах”

Коли: 24 листопада о 15:00 

Де: Музей історії міста Києва, вул. Б. Хмельницького, 7, 3-й поверх, м. Київ

Дискусія розгорнеться навколо викликів щодо пам’ятання “складної” історії, її інтерпретації в музеях і конструювання наративу як політики пам’яті. Учасники дискусії обговорять й особливості музеєфікації травматичних подій в контексті новітньої історії – від Голодомору, розстрілів у Бабиному Яру до Революції Гідності та російсько-української війни. 

Диспутанти: 

  • Леся Гасиджак, етнолог, генеральна директорка Національного музею Голодомору-геноциду;
  • Йосиф Зісельс, громадський діяч та дисидент, виконавчий співпрезидент Ваад України, співпрезидент Міжнародного меморіального благодійного фонду “Бабин Яр”;
  • Ігор Пошивайло, к.і.н., генеральний директор Національного музею Революції Гідності, громадський діяч;
  • Василь Павлов, військовий історик, голова ГО “Центр мілітарної історії”, як експерт працював з Українським інститутом національної пам’яті, Міністерством у справах ветеранів, Міністерством оборони України.
Event
0
0
Екскурсія “Місцями Революції Гідності. Ініціативи Майдану”
Цьогоріч 11-й раз відзначаємо початок революційних подій, в яких гартувалось національне самоусвідомлення та проторувався шлях України до європейського вільного майбутнього.
🗺️ Маршрут екскурсії пролягає вулицею Михайлівською через майдан Незалежності до алеї Героїв Небесної Сотні, де сталися найтрагічніші події Революції Гідності, віддамо шану полеглим майданівцям і за традицією вдаримо у Дзвін Гідності.
Разом з нашим екскурсоводом Вікторією Бойко згадаємо ключові етапи революційних подій, пройдемось місцями, де протестувальники виборювали право України на вибір європейського вектору розвитку.
Дорогою відвідаємо Будинок профспілок, де був Штаб національного спротиву. Тут у просторі Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану побачимо оригінальні речі майданівців та зможемо переглянути світлини й відеохроніку подій.
🎄 Завдяки технології доповненої реальності, ви зможете побачити, який вигляд мали наметове містечко, барикади та “Йолка”.
Для цього треба буде сканувати QR-коди на стендах музейного проєкту "Територія Гідності у доповненій реальності: музеєфікація пам’яток Майдану", які розміщено вздовж маршруту.
 
👉 Початок екскурсії об 11:00

Де: Збір біля погруддя Тараса Шевченка перед КМДА, вул. Хрещатик, 36

📱 Більше інформації щодо екскурсійних маршрутів за тел. +38 096 2842 807
Event
0
0
«ПРОТЕСТ/АРХІТЕКТУРА.БАРИКАДИ І НАМЕТИ: СВІТ І УКРАЇНА»

Національний музей Революції Гідності разом із Німецьким архітектурним музеєм у Франкфурті, за підтримки Goethe-Institut та у партнерстві з Музеєм історії міста Києва презентує виставку «Протест/архітектура. Барикади і намети: світ і Україна». Виставка приурочена до річниць українських Майданів – 20 річниці Помаранчевої революції та 11 річниці Революції Гідності.

На виставці автори проєкту проаналізували та порівняли між собою різні архітектурні протестні прояви – барикади революції 1848 року в Західній Європі та територію протесту Майдану 2013–2014 років у Києві, наметові містечка під час Арабської весни, світлові лазерні проекції демонстрантів у Гонконзі 2019 року та ін. Крихітні будиночки на деревах, великі накриття, круглі хатинки, намети, вежі, блокпости, схожі на фортеці барикади – все це різноманітна за своїми функціями та формою архітектура, породжена протестами.

 «Для нас велика честь бути запрошеними з цією виставкою до Києва нашими партнерами з Музею Майдану. З усіх тринадцяти протестних рухів у світі, які ми детально дослідили, Революція гідності мала найдраматичніші наслідки. З одного боку, це був чіткий вибір європейського шляху до демократії, з іншого – ці події  стали початком російського вторгнення, що мало на меті зруйнувати досягнення Майдану. Немає кращого місця, ніж Київ, для цієї виставки, яка багато в чому засвідчує, що історію, зрештою, пишуть не переможці, а мужні та нескорені борці» , – наголосив Олівер Елсер, куратор, Німецький музей архітектури (м. Франкфурт).

 Виставковий проєкт було створено у 2023 році німецьким архітектурним музеєм у Франкфурті, щоб дослідити, як архітектурні форми, що поставали у місцях тривалих протестів, допомагають протестувальникам досягати своїх цілей. Український формат виставки покаже специфіку наших найбільших протестів, продемонструвавши становлення структури та архітектури українських Майданів на тлі світових процесів.

«Наші Майдани стали унікальними подіями світової історії, відобразивши особливу культуру протестів, що виникла на досвіді низки революцій насамперед у Європі. Практики тривалого мирного протесту передбачають облаштування фізичного простору з різною метою: захисних, організаційних, побутових, комунікаційних чи координаційних потреб. Особливим протестний простір робить також й культурно-історичне середовище. Тож вдячні нашим колегам з Франкфурта за можливість привезти в Україну після Німеччини, Швейцарії й Австрії, цей ретельно досліджений феномен архітектури протестів та поглянути на нашу боротьбу за свободу у глобальному контексті», – розповів Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.

В експозиції команда Музею Майдану покаже, як протестувальники взаємодіяли з міським простором столиці України та яким був взаємозв’язок форматів самоорганізації та структури протестів на початку ХХІ століття. Адже досвід Помаранчевої революції 2004 року дав змогу оперативно та структуровано розгорнути протест Євромайдану у 2013, наслідуючи просторові й організаційні рішення та практичні навички. У свою чергу, Помаранчева революція спиралася на успішний досвід Революції на граніті 1990 року.

«Київ, як політичний та культурний центр України, завжди був містом початку змінотворчихподій у країні, осередком спротиву, сили та згуртування українців навколо спільної ідеї. Помаранчева революція і Революція гідності – події, що стали знаковими в історії України та змінили свідомість багатьох наших співвітчизників, теж починалися тут, у середмісті столиці, тому цілком обґрунтовано та символічно було представити виставку саме в Музеї історії міста Києва», – поділилася Діана Попова, генеральна директорка Музею історії міста Києва.

Організатори: Німецький архітектурний музей (м. Франкфурт), Національний музей Революції Гідності, Музей історії міста Києва. Проєкт реалізується у співпраці з Goethe-Institut в Україні.

 Ознайомитися з виставкою можна із 25 жовтня згідно графіку роботи Музею.

Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідні

Вартість: 160/80 грн (повний/пільговий)

Адреса: МВЦ Музею історії міста Києва, вул. Б. Хмельницького, 7