Цифрова культура
В цьому блоці ви можете знайти цікаві маршрути Києвом, відвідати їх віртуально або просто ознайомитись з цікавою інформацією по кожному маршруту та вулиці свого улюбленого міста

Музеї

Місця.Збірка найвідвідуваніших місць, подій, локацій та музеїв за останній час. Ви можете одразу почати свою подорож в віртуальний туризм або ознайомитися з додатковою інформацією про подію. Вітаємо в Києві!

Доповнена реальність

Музеї

Спецпроєкти

Організація
Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара»
Національний центр народної культури "Музей Івана Гончара" – це відкритий культурно-мистецький заклад освітнього, наукового та рекреаційного типу, що своєю діяльністю сприяє спадкоємності досвіду і знань у сфері традиційної народної культури. Музей заснований на базі приватної колекції та засадах діяльності художника та етнографа Івана Гончара. Музей знаходиться у центрі Києва на одному з його мальовничих пагорбів над Дніпром. Основна експозиція зачинена на реконструкцію. Утім, музей поширює традиційну культуру за допомогою різних майданчиків, зокрема багатьох дигітальних ініціатив: частина музейної колекції доступна онлайн, діють онлайн-виставки. Топ-5 експонатів: Кримський Запорожець. Козак Мамай, автор невідомий Кін. XVIII – І пол. ХІХ ст.Полтавська обл. Великобагачанський р-н с. Остап’є Полотно, олія 77 х 131 Ікона «Святий Стефан, Розп’яття з пристоячими Богородицею та Іоаном Богословом, Свята Варвара» ІІ пол. ХІХ ст. Походження невідоме Полотно, олія 61,4 х 142,5 Вбрання жіноче весільне Кін. ХІХ – поч. ХХ ст. Полтавська область, Миргородський район Рушник “черницький” вишитий червоними і чорними нитками ІІ пол. ХІХ ст. Черкаська обл., Чигиринський р-н, с.Шабельники Домоткане конопляне полотно, заполоч; рушникові шви 297 х 43 Миска керамічна 1920-30-ті рр. Хмельницька обл., Дунаєвецький р-н, смт Смотрич Глина, полива, ангоби; гончарний круг, розпис h=10,2; d2=29,3; d=10,3
Організація
Музей української діаспори
Музей було створено в 1999 році у відновленому приміщенні кінця XVIII століття по вулиці Князів Острозьких на Печерську. Його експозиція присвячена історії та спадщині наших земляків, які проживали за межами України, починаючи з перших українських переселенців кінця ХІХ століття. Музей має тимчасові тематичні проєкти та постійну виставку, оновлену у 2021 році. Сьогодні фонд налічує біля 10 тисяч предметів. Значну частину матеріалів було надіслано архівними інституціями і приватними колекціонерами з Канади, США та Австралії. Тут можна дізнатися про: - Закордонні спільноти, які боролися за відновлення української державності — Українське Національне об’єднання в Канаді, Світовий конґрес українців, Пласт та ін.; - Видатних особистостей, наприклад, Павла й Данила Скоропадських, Миколу Плав’юка, Маркіяна Паславського тощо; - Митців і вчених: Давида Бурлюка, династію Кричевських, Сержа Лифаря, Олександра Кошиця та ін. Також у музеї на постійній основі діє єдиний в Україні масштабний історико-меморіальний виставковий проєкт «Наш Сікорський», де представлені копії його першої й наступних моделей гелікоптерів та літаків, зокрема БІС-2. На ньому Ігор Іванович уперше піднявся в київське небо.
Організація
Національний музей медицини України
Національний музей медицини України є одним з найбільших медичних музеїв не тільки в Україні, але і у Європі. В музеї представлено розвиток медицини в Україні з стародавніх часів до наших днів. В основу організації музею була покладена новітня концепція музеєзнавства, яка дозволила використати науково-методичні і документальні матеріали та експонати у комплексі з архітектурними, художньо-технічними і аудіовізуальними засобами. Крім стендової експозиції, в музеї створені оригінальні інтер'єри, з портретними фігурами відомих вчених і лікарів, та діорами, присвячені найбільш визначним подіям в українській медицині. В експозиції музею широко представлені і твори українського образотворчого мистецтва, що пов'язане з медичною тематикою. Робота по створенню цього музею була у 1983 р. відзначена Державною премією України у галузі науки і техніки. Указом Президента України від 15 лютого 1999 р. наданий статус Національного.
Організація
Національний військово-історичний музей України
Сучасний музей, створений у 1998 році, є правонаслідником Центрального музею Збройних Сил України. На відкритті його першої виставки серед присутніх гостей була навіть Олена Отт-Скоропадська — дочка гетьмана України Павла Скоропадського. Це єдиний в Україні заклад, який охоплює історію створення й розвитку військової справи на території України від доби бронзи до сьогодення. Постійна експозиція поділена на кілька частин: військова справа на теренах України в давні часи, де представлені артефакти кельтських, скіфських, сарматських племен; Руське військо: Князівська державність (ХІ-ХІІІ ст.) — присвячена розвитку військової техніки в Середньовіччі; Запорізька Січ та Козацька держава (Гетьманщина) (XVI — XVIIІ ст.); українці в Першій світовій війні (1914–1918 рр.); національні збройні формування доби Української революції (1917–1921 рр.); українці в збройних силах СРСР у 1920–1940-х рр.; українці в складі армій держав-учасниць Другої світової війни (1939–1945 рр.). Український визвольний рух; участь українців у військових конфліктах другої пол. ХХ ст., що включає макети нової могутньої військової техніки, історію війни в Афганістані; українське військо у протидії російській агресії: анексія Криму, АТО/ООС із 2014 р. У складі музею функціонує ще 5 філій у різних регіонах України.
Організація
Парк "Україна в мініатюрі"
Ви приїхали до України, проте не маєте достатньо вільного часу, щоб побачити всю нашу славнозвісну країну? Завітайте до нашого парку «Україна в мініатюрі», що знаходиться в самому центрі Києва, у мальовничому місці на березі річки Дніпро, на острові Гідропарк. В парку «Україна в мініатюрі» ви відкриєте для себе всю Україну: побачите незабутні палаци Криму, гори та замки Західної України, фортеці Поділля і пам’ятки Одеси, а також всі історичні місця Києва. Наші макети виготовлені в масштабі 1:33. У міні містечку є свій міні Хрещатик з Майданом Незалежності, а міні Дніпро перетинає п’ять головних мостів : Московський, Пішохідний, Патона, Метро та Південний. У парках та скверах міні Києва розташувались пам’ятники найбільш відомих діячів культури, політики та мистецтва України, а в аеропорту “Бориспіль” приземлились літаки з різних куточків світу. На цей час населення міні України становить більше 700 мешканців та зростає з кожним днем.
Організація
Музей видатних діячів української культури
Музей про життя, творчість та громадську діяльність видатних українців: родини Косачів, Старицьких, Лисенків, Франків та Тобілевичей. Експозиції музею розповідають про внесок та вплив на збереження, дослідження, розвиток справжньої елітарної культури України та розбудову української державності видатними особистостями. Місце поблизу центру Києва, де проживали сім’я Лесі Українки, Миколи Лисенка, Михайла Старицького, Панаса Саксаганського та Івана Франка називають Українським Парнасом. Це місце, де ви зможете не лише відкрити для себе невідомі широкому загалу сторінки з життя справжніх українських геніїв, а й весело та приємно провести час. Музей знаходиться поблизу центру міста на вулиці Саксаганського, 93-97. Добратися можна пішки чи громадським транспортом від станцій метро «Університет», «Вокзальна» та «Палац Спорту». Вартість квитків: Будинок-музей Лесі Українки - 60/30 грн Будинок-музей Михайла Старицького - 60/30 грн Будинок-музей Миколи Лисенка - 60/30 грн Постійна виставка «Іван Франко і Київ» - 60/30 грн.
Організація
Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського
У 1908 році Михайло Грушевський придбав садибу на Паньківській, 9. Після війни уцілів лише флігель, де в 3-х кімнатах у 1992 році почали облаштовувати меморіальний музей видатного українського діяча. Однак відкрити його вийшло лише у 2006 році на честь 140-ї річниці від народження Грушевського. Зараз це філія Музею історії Києва. Завдяки збереженим знімкам тут вдалося відтворити інтер’єри робочого кабінету, вітальні та кімнати дочки вченого, де відвідувачі можуть побачити автентичні меблі, побутові речі, особисті документи, рукописи, листи, найповніше в Україні зібрання творів Грушевського та видань за його редакцією; книги з родинної бібліотеки тощо. Крім того, музей має півтисячне зібрання фотодокументів із найстарішими світлинами, датованими 1876 роком. Також тут проводяться виставки відомих українських художників, презентації проєктів, конференції та семінари. Влітку на терасі гості збираються на кавування з філософськими розмовами про мистецтво. Серед інших тематичних інтерактивів музею: фестиваль Hrushevsky Garden Party, прогулянка Ботанічним садом «Романтичні побачення з Михайлом Грушевським», театралізовані екскурсії-вистави, пішохідні маршрути, екскурсії-дискурси тощо.
Організація
Нацiональний музей «Київська картинна галерея»
Національний музей «Київська картинна галерея» — один з найвизначніших художніх музеїв України, який у 2022 році відзначив 100-річчя з дня свого заснування. Не зважаючи на надзвичайно складну ситуацію, пов’язану з вторгненням російських військ та оголошенням в Україні воєнного стану, музей не припинив діяльності, сприймаючи її як свій внесок у майбутню перемогу, захист інтересів нашої країни на культурному фронті, боротьбу за духовність, звільнення від наслідків імперської колоніальної політики, відновлення історичної справедливості, утвердження образу українця як європейця, збагаченого власною історією, самобутньою культурою та мистецтвом. Навіть після пошкоджень, яких зазнала будівля музею від ракетної атаки по центру Києва, музей не припиняє своєї діяльності, продовжуючи свою роботу як над українськими, так і міжнародними проєктами. Музей не тільки один з найстаріших музеїв Києва, але й один з найулюбленіших. Його колекція одна найбагатших серед художніх музеїв України. Вона нараховує понад 14 000 творів живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва. Серед найвідоміших музейних пам’яток — ікони XIII-XVII століть, портрети пензлів В.Г. Боровиковського та Д.Г. Левицького, прекрасні колекції пейзажного живопису І.К. Айвазовського, М.М. Ге, І.І. Шишкіна, В.М. Васнецова. Блискучі збірки творів І.Ю. Рєпіна, М.О. Врубеля, художників кінця ХІХ – початку ХХ століття, а також твори сучасних українських митців - свідків сьогодення, які у художній формі відтворюють враження про нинішні події в Україні, випробування, які випали на її долю. Зберігаючи та популяризуючи зразки мистецтва класичного, музей прагне бути на вістрі сучасності. У часи воєнного лихоліття організація виставок сучасного живопису та інших мистецьких акцій стала основною формою діяльності Національної картинної галереї, засобом відображення актуальних проблем через призму погляду кращих митців сучасної України.

Часті питання

Тут ви можете знайти відповіді на часті питання користувачів або запропонувати своє питання, відповідь на яке ви не отримали, і ми додамо його до існуючого переліку.
Читати всі відповіді
Які найкращі місця для прогулянок у Києві?

Найкращі місця для прогулянок включають Парк Слави, Маріїнський парк, Труханів острів, Володимирську гірку та Ботанічний сад імені Гришка.

Які музеї Києва працюють у вихідні дні?

Більшість музеїв у Києві працюють у вихідні дні, включаючи Національний музей історії України, Музей українського народного декоративного мистецтва та ПінчукАртЦентр. Завжди краще перевіряти графік роботи на офіційних сайтах музеїв.

Як дістатися з аеропорту "Бориспіль" до центру Києва?

З аеропорту "Бориспіль" до центру Києва можна дістатися на експрес-поїзді Kyiv Boryspil Express, автобусі SkyBus, таксі або скористатися послугами каршерінгу.

Де проходять основні культурні події в Києві?

Основні культурні події проходять у таких місцях, як Мистецький арсенал, Національний палац мистецтв "Україна", Театр на Подолі, Палац "Україна" та різноманітні галереї та концертні зали міста.

Які основні культурні заклади Києва варто відвідати?

В Києві варто відвідати Національний академічний театр опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка, Національний художній музей України, Мистецький арсенал, ПінчукАртЦентр і Київський академічний театр драми і комедії.