Афіша подій
Ви можете одразу розпочати свою віртуальну подорож або ознайомитися з додатковою інформацією про подію. Вітаємо в Києві!
Подія
0
0
«Вихід через біль»: виставка-дискусія

14 лютого відбудеться унікальна виставка-дискусія «Вихід через біль», присвячена осмисленню війни через мистецтво в рамках Лабораторії українськості від неформальної дослідницької платформи Людина Диво Світ. Цього разу виступи експертів та дискусія будуть проходити в атмосфері виставки «Наш Неш», що об’єднає картини Першої світової й фотографії сучасної війни в Україні.  Початок о 10:00, зала Lounge Space у Pochayna Event Hall. 

Лабораторія пропонує дослідити, як мистецтво може не лише зафіксувати біль, а й відкрити шлях до його трансформації.

Теми для обговорення:

  • Як мистецтво співпрацює з війною? 

  • Чому ми інстинктивно відводимо очі від жаху? 

  • Що відбувається, коли війна повторюється у часі та просторі? 

  • Як природа переживає конфлікти, і що це говорить про нас? 

  • Чи може мистецтво стати ключем до зцілення?

Запрошені експерти:

  • Інесса Кравченко — лідерка проєкту «Людина Диво Світ», видавчиня; 

  • Олеся Геращенко (Шамбур) — авторка виставки «Наш Неш», дослідниця, медіаторка й культурологиня; 

  • Олександра Клод — міждисциплінарна художниця, психологиня, дослідниця трансформаційної сили мистецтва; 

  • Георгій Коваленко — український православний священнослужитель, блогер, громадський діяч; 

  • Наталія Кривда — докторка філософських наук, професорка КНУ ім. Т. Шевченка, голова наглядової ради Українського культурного фонду, філософиня та публічна інтелектуалка.

Про виставку «Наш Неш»:

Британський воєнний художник Пол Неш за допомогою мистецтва зафіксував жахіття Першої світової війни. Його картина «Ми створюємо новий світ» (1918) стала символом спустошення, яке несе війна. Уникаючи зображення загиблих, Неш передав смерть і трагедію через зруйновану природу.

Фотографії Романа Полякова та LIBKOS (Костянтина та Влади Ліберових), зроблені на звільнених територіях України — на Чернігівщині, Ізюмщині, Миколаївщині й Донбасі — створюють діалог із творами Неша, відкриваючи простір для інтеграції історичних подій через художній досвід. Картини й фото перегукуються між собою настільки точно, що створюють ефект віддзеркалення, змушуючи глядача заглибитися не лише у споглядання руйнувань, а й у внутрішній процес переосмислення. Мистецтво стає засобом усвідомлення, способом прийняття та, зрештою, простором для горювання.

Девіз лабораторії: Ми не шукаємо однозначних відповідей, а створюємо простір для рефлексії.

Всі бажаючі запрошуються на зустріч, щоб вдивитися, зрозуміти, відчути.

Коли: 14 лютого, 10:00
Де: Pochayna Event Hall, зала Lounge Space (Київ, просп. Степана Бандери, 23, вхід з відкритої парковки з боку вулиці Богатирської, ліфтом на 3-й поверх)
Вартість: донат від 200 грн

 

Подія
0
0
Виставка «Пророцтво»

Музей книги і друкарства Украї ни  запрошує на виставку  «Пророцтво», присвячену пам’яті геніального українського поета, перекладача, громадського діяча  Дмитра Павличка.
Ця експозиція відкриває глибокий символізм творчості Дмитра Павличка, його поетичні передбачення, громадянську позицію та внесок у національне відродження України. Виставка представить унікальні видання, рукописи, світлини, а також маловідомі архівні матеріали, що розкривають особистість і творчий шлях митця.

🔹  Що на вас чекає?
 Оригінальні рукописи та видання поезій Дмитра Павличка
 Рідкісні світлини та архівні документи
 Твори Дмитра Павличка як перекладача світової літератури
 Відгуки сучасників та митців про його роль у культурному житті України.

📅 виставка працює до 9 березня 2025р.
📍 Локація: вул. Лаврська, 9, корп. 9, Музей книги і друкарства України.

Подія
0
0
Презентація роману «Погляд Медузи»

15 лютого у Вежі на Почайні відбудеться презентація роману «Погляд Медузи» Любка Дереша, одного з найяскравіших представників сучасної української літератури. Ця зустріч — можливість не лише зануритися в лабіринт багатозначних метафор, а й відчути, як у рядках книги знаходить відгук наша власна реальність.


«Погляд Медузи. Маленька книга пітьми» (роман про блекаут) — це книга, що торкається глибинних струн людського досвіду. У цих сторінках, сповнених магічного реалізму, приховані відповіді, які, здається, можна відчути лише серцем. Це твір про пошуки сенсу в епіцентрі болю й хаосу, про ті стани, які проживає кожен українець у часи невизначеності, страху та війни. Автор майстерно переплітає реальність, сон і галюцинацію, перетворюючи книгу на дзеркало, у якому читач бачить самого себе.

Презентація книги — це більше, ніж знайомство з текстом. Це зустріч із самим собою у погляді автора, який тонко й точно виводить нас за межі безвиході, відкриваючи нові горизонти осмислення.

Про книгу
«Погляд Медузи» — роман про травму, блекаут і війну. Але водночас це глибока медитація над людськими переживаннями в часи, коли все здається надто жахливим і надто швидким. Це книга про пошук відповіді там, де панує хаос, про довіру до метафор, які відкривають шлях до самого серця.
Уривок з книги
“…за вікном поїзда — непроникна пітьма. Вдивляючись у неї, я пригадую фотографії України, які виклало одне з міжнародних новинних агентств — зроблені, здається, зі супутника Maxar у момент блекауту — велика чорнильна пляма по обидва боки Дніпра, аж до самого Чорного моря, велика чорнота, оточена розсипами яскраво освітлених міст за межами західних та східних кордонів, розсипами, схожими на розкидані по всьому континенту миготливі різдвяні гірлянди — розкидані всюди, окрім цієї чорної плями, там, у цій гущавині темряви — тільки чорнота, в якій лише де-не-де можна помітити крихітні іскорки, схожі на вкраплення золотого пилу в глухій породі чорного сланцю.
Можу припустити, що ці невеликі вкраплення, розкидані по різних містах — це кілька кав’ярень на генераторах, пару урядових кварталів і дещиця автомобілів, що світять поночі фарами, пробираючись крізь густий снігопад (зима взялася за нас цього року надто рано), — ось і все, що сяє зараз о цій порі доби, якщо дивитися на Україну з космосу. Все інше з настанням ночі поринає в пітьму.
Ця пітьма архаїчна, в ній живе минуле людства — анти, сармати, скіфи й трипільці, елліни вздовж берегів Борисфена, буго-дністровська культура, мізинська, мадленська, граветська культури, оріньяк. Під час війни людина щоразу повертається до витоків, до нульової точки, аби по-новому почати говорити про дійсність: добирати нові слова, нові форми, помічати нові відтінки кольорів — можливо, для того, аби цього разу ще надійніше демаркувати кордон поміж світом імен, світлом цивілізації, і тим, що залишається ззовні — неназваним, диким, зовнішньою пітьмою.
Мені здається, ці спроби прокреслити межі між світом людей і пітьмою раз і назавжди несуть у собі принципову хибу — хибу, що неминуче закладає основи для настання нової темряви. Можливо, тому пітьма щоразу й повертається, — коли засинають, заколисані спокоєм, мирні міста, коли впадають у дрімоту на прикордонних валах втомлені вартові.
У цьому світі, що є нічим іншим, як тонкою береговою лінією поміж буттям й небуттям, не можна спати. Інакше знову — мов кошмар — спалах червоної пітьми. А коли пітьма відступить, ми почнемо збирати світ від початку — ті самі піщані замки, той самий пляж, інші лише імена — вдивляючись у минуле, немов у чудний, прекрасний сон”.

Про автора
Любко Дереш — український письменник, який майстерно поєднує містичне, філософське та реальне у своїх текстах. Його твори — це багатовимірні простори, у яких кожен може знайти свою істину. В 16 років вийшов його перший роман «Культ», який став популярним і  перевидається дотепер. Після того вийшли його книги: «Поклоніння ящірці» (2002), «Архе» (2004), «Намір!» (2006), «Трохи пітьми» (2007), збірка есеїв «Трициліндровий двигун любові» (з короткою прозою Ю. Андруховича та С. Жадана), книги «Голова Якова», Остання любов Асури Махараджа (2013), Миротворець(2013), Пісні про любов і вічність (2014), Спустошення (2017), Там, де вітер (2021), “Погляд Медузи. Маленька книга пітьми (2024). Есеї, статті та оповідання Дереша друкувалися в часописах «Ї», «Kafka», «Radar», «Пектораль», «Harper’s Bazaar», «Forbes» та ін. Його твори перекладені кількома європейськими мовами (німецька, французька, польська, італійська, сербська тощо).
Що: Презентація книги Любко Дереша “Погляд Медузи. Маленька книга пітьми”, видавництво Анетти Антоненко
Коли: 15 лютого, 17:00 – 19:00
Де: «ВЕЖА на Почайні» (Київ, просп. Степана Бандери, 23, ТРЦ GORODOK GALLERY, 3-й поверх)
Вхід вільний за умови реєстрації:
https://docs.google.com/forms/d/18-hXdA9OwGTK1CLZpqQMhzm7EEz1Yc5mIz3pePUf3Jg/edit

Подія
0
0
Вечір пам’яті актора театру і кіно ЯКОВА ТКАЧЕНКА

Талановитий, неординарний, яскравий. За словами режисера фільма «Довбуш» Олеся Саніна «Справжній лицар. Справжній друг. Один з найталановитіших акторів України».

За думкою кастинг-директорки Алли Самойленко: «Скарб. Людина – золото. Моя найщиріша акторська любов і гордість».

 

З перших днів широкомасштабного вторгнення Яків захищав свою країну у складі ТРО, пізніше перейшов до Третьої штурмової. 10 грудня 2024 року він загинув.

За кілька місяців до цього Яків казав в інтерв'ю:

«Я не уявляю свого життя без акторства. І воюю зокрема й за те, щоб мати можливість спокійно займатись улюбленою справою». На жаль, у нього вже немає такої можливості. Це ще одна жорстока втрата для українського театру і кінематографу.

 

2 лютого актору би виповнилось 46 років. У цей день його прийдуть згадати друзі та колеги-кінематографісти - Ірма Вітовська, Олесь Санін, Заза Буадзе, Алла Самойленко, Сергій Дерев’янко, Єгор Гармаш, Олена Узлюк, Іван Данілін, Дмитро Чернов, інші актори, які у цей вечір не зайняті в театрах та на знімальних майданчиках.

У програмі:

Спогади друзів, колег, близьких

Фрагменти з фільмів та інтерв’ю

Спілкування з глядачем

Усі виручені кошти будуть спрямовані на юридичний рахунок Центру реабілітації військових ЗСУ «Перезавантаження», на потреби військових. Також на вечорі ви зможете задонатити на спеціальний рахунок, спрямований на підтримку військових та їхніх сімей.

Фото для афіші надав Віталій Бурштюк

Тел для довідок +38 067 4461787

Подія
0
0
Кінопрокат детективного трилеру Тараса Дроня “Дім за склом”

Життя амбітної архітекторки Вікторії кардинально змінюється після того, як її донька зникає зі своїм хлопцем, якого звинувачують у торгівлі наркотиками. Вікторія починає розслідування і намагається довести невинуватість доньки, щоб зберегти свою бездоганну репутацію і не втратити важливий проєкт.

 

Головну роль зіграла Ірина Островська. Також у фільмі знялися Дарина Федина, Олександр Башкіров, Ірма Вітовська-Ванца, Віталій Гордієнко, Олена Іллєнко, Олексій Сова та інші. Продюсери стрічки – Ігор Савиченко («Брама», «Коли падають дерева», «Наші котики»), Валерія Сочивець («La Palisiada»), Сергій Коннов («Як там Катя»). 

 

  • Стрічка була знята на 35-міліметрову кіноплівку та завдяки цьому має особливий настрій, що нагадує скандинавські нуари.

  • Світова прем’єра відбулася на Варшавському міжнародному кінофестивалі в рамках основного конкурсу. 

  • В Україні фільм першими побачили на Одеському міжнародному кінофестивалі в Національній конкурсній програмі. 

 

Трейлер фільму: https://youtu.be/2dfKdrA9ULk?si=FX4ZkXE0UAXdyCdy 

 

Подія
0
0
Виставка «Всесвіт Володимира Микити»
Ретроспектива творчості легенди закарпатського живопису Володимира Микити. Близько ста живописних і графічних робіт із колекції митця, Національного художнього музею України, Національного музею «Київська картинна галерея» та приватних збірок охоплюють 75-річний творчий шлях художника. 
 
 Експозиція надає змогу простежити весь творчий шлях митця та еволюцію його мистецьких спрямувань – від раннього етапу до сьогодення, від реалістичного живопису до яскравих абстракцій і умовних напівфігуративних експресивних композицій.
 
Однією з родзинок виставки є демонстрація варіантів творчої «візитівки» Володимира Микити – відомої живописної картини «Ягнятко» (1960-х і 1970-х років). Поруч із добіркою живописних пейзажів, натюрмортів і портретів будуть також представлені графічні твори, які розкривають широкий діапазон сюжетів, жанрів і технік, якими віртуозно володіє художник. 
 
 🔸Термін: з 28 січня по 30 березня. 
 
 🔸Час: Музей приймає відвідувачів з 11 до 18 години (крім понеділка та четверга); з 11 до 19 години у вівторок. Каса працює до 17:20 (18:20 у вівторок). 
 
 🔸Ціна: Вартість повного вхідного квитка – 200 грн (пільгові категорії – 100 грн). 
 
 🔸Адреса: м. Київ, вул. Терещенківська, 9
Подія
0
0
Виставка «Олексій Шовкуненко. Херсон-Київ»
Виставка робіт видатного українського художника Олексія Шовкуненка, колекція творів якого була викрадена російськими окупантами з Херсонського обласного художнього музею, що носить його ім'я. 
 
У просторі музею експонуються твори живопису та графіки з колекції Національного художнього музею України, приватних збірок, а також цифрова медіатека, створена на основі фондів Херсонського обласного художнього музею. Інтерактивна презентація 156 творів Шовкуненка, 147 з яких було викрадено окупантами, дозволить осягнути масштаб втрати та підкреслить важливість збереження культурної пам’яті під час війни. 
 
Виставка запрошує до переосмислення національної мистецької спадщини XX століття та є актом солідарності з херсонськими музейниками. «Ми прагнемо привернути увагу до факту пограбування Херсонського обласного художнього музею під час окупації міста та необхідності порятунку національної культурної спадщини на прифронтових територіях», – зазначила в.о. генерального директора Національного музею «Київська картинна галерея» Оксана Підсуха. 
 
 🔸Термін: з 25 січня по 24 березня. 
 
 🔸Час: Музей приймає відвідувачів з 11 до 18 години (крім понеділка та четверга); з 11 до 19 години у вівторок. Каса працює до 17:20 (18:20 у вівторок). 
 
 🔸Ціна: Вартість повного вхідного квитка – 200 грн (пільгові категорії – 100 грн). 
 
 🔸Адреса: м. Київ, вул. Терещенківська, 9 
 
Подія
0
0
Фільм «У НИХ УСЕ ДОБРЕ» З МАРЧЕЛЛО МАСТРОЯННІ

КІНОФЕСТИВАЛЬ «МОЛОДІСТЬ» ПОКАЖЕ ФІЛЬМ

«У НИХ УСЕ ДОБРЕ» З МАРЧЕЛЛО МАСТРОЯННІ

НА ЧЕСТЬ 100-РІЧНОГО ЮВІЛЕЮ АКТОРА
 
Красунчик Мастроянні став іконою світового кінематографу, адже його імʼя багато хто сприймає як синонім слова кінематограф. Окремою сторінкою у біографії актора стала робота з великим Федеріко Фелліні. Після головної ролі у «Солодкому житті» та «Золотої пальмової гілки» Каннського фестивалю Марчелло Мастроянні почали сприймати як серйозного актора.
 
Яких тільки прізвиськ не отримував актор: і «латинський донжуан», і «італійський коханець», і «перший спокусник у Європі». Він тільки посміхався і говорив, що надто ледачий, щоб виправдати ці титули. А десятки своїх захоплень коментував так: «Я не рахував своїх жінок, я їх просто любив». На знімальному майданчику він обіймав Бріжит Бардо та Софі Лорен, а неприступна Катрін Деньов народила йому доньку.
 
«Молодість» організовує показ стрічки «У них усе добре» від режисера Джузеппе Торнаторе з Марчелло Мастроянні в головній ролі 5-го лютого о 19:30 в кінотеатрі «Жовтень». Варто додати, що минулого року стрічка вже була показана в межах позаконкурсної програми «Сторіччя» на 53-му кінофестивалі.
 
Захід відбудеться за підтримки Посольства Італійської Республіки в Києві та Італійського інституту культури в Україні, медіапартнер – 1+1media. Картина буде демонструватись італійською мовою з українськими та англійськими субтитрами.
 
Виробництво: Італія, Франція, 1990 рік
Тривалість: 121 хв.
Вікове обмеження: 16+
Жанр: психологічна драма
Сценарій: Тоніно Гуерра, Джузеппе Торнаторе 
У ролях: Марчелло Мастроянні, Мішель Морган, Сальваторе Кашо 
 
Вдівець, пенсіонер, сицилієць, палкий любитель опери Матео Скуро ціле літо чекав на п'ятеро своїх дітей з їх сім'ями, але вони не приїхали. Молодим завжди бракує часу. І тоді, щоб зробити їм сюрприз, він вирушає в подорож сам. Однак в дітей свої «сюрпризи», адже у них все добре...
 
Нагороди:
-Каннський МКФ 1990 рік: приз екуменічного журі - Джузеппе Торнаторе;
-Премія «Давид ді Донателло» 1991 рік: за найкращу музику - Енніо Морріконе;
-Премія «Срібна стрічка» Італійського національного синдикату кіножурналістів найкращій сценарій 1991рік.
 
Квитки можна придбати онлайн на сайті кінотеатру або за посиланням -
https://zhovten-kino.kyiv.ua/movie/356283

Подія
0
0
Концерти НаШапку в лютому

Лютий продовжує традицію благодійних концертів "НаШапку" в затишних куточках Києва – Pepper's Club та Docker-G. Щочетверга тут лунатиме якісна музика та відбуватимуться зустрічі з талановитими українськими митцями – музикантами, акторами та поетами. Цього місяця на вас чекають виступи таких музикантів: джазовий проєкт Kostyantyn Ivchuk Trio, Kyiv Tango Orchestra, Військовий оркестр 25-ї бригади ОГП імені князя Аскольда Національної гвардії України, гурт MNISHEK та інші.

Завітавши на концерти "НаШапку", ви не тільки насолодитесь чудовою музикою та отримаєте заряд позитивних емоцій від теплого спілкування, але й зробите свій внесок у надзвичайно важливу справу. Кожна ваша гривня, покладена "на шапку", – це допомога пораненим українським захисникам. Зібрані кошти підуть на придбання кісткових імплантів, які є життєво необхідними для відновлення наших героїв після важких поранень, отриманих у боях за свободу України. Саме завдяки цим імплантам захисники отримують шанс повернутися до повноцінного життя.
Приєднуйтесь до нас щочетверга в Pepper's Club та Docker-G! Разом ми – сила!

У афіші:
6 лютого - Kostyantyn Ivchuk Trio (Pepper's Club)
13 лютого - Kyiv Tango Orchestra (Pepper's Club)
20 лютого - Військовий оркестр імені князя Аскольда Національної гвардії України (Pepper's Club)
27 лютого - гурт MNISHEK (Docker-G)

6 лютого - Kostyantyn Ivchuk Trio ( Pepper's Club)
Вперше НаШапку джазовий проєкт Kostyantyn Ivchuk Trio представлять нову програму авторської сучасної імпровізованої музики під назвою «Escapism», композиції якої ввійдуть до другого альбому музиканта.  Escapism - це музика - роздум, музика - медитація, яка вбирає в себе ліризм, пісенність та філософську позицію у сучасному джазі. Для композитора медитативність – це певна вихідна творча настанова, спосіб світовідчуття, зафіксована в музичному тексті. Сучасний новий джаз розкриває найпотаємніші та відверті емоції, які ховаються далеко в нас за призмою буденного життя.

13 лютого - Kyiv Tango Orchestra ( Pepper's Club)
Одного разу ми закохалися… і це пристрасне кохання триватиме вічно, адже ми закохалися у танго та Kyiv Tango Orchestra. 13 лютого саме пристрасть, жага, кохання і віртуозність музикантів допоможуть зібрати кошти на кісткові імпланти для наших поранених.
Kyiv Tango Orchestra  -  візитівка та окраса сучасної української музичної сцени. Найвідоміший інструментальний колектив України та Європи. Віртуозна гра, енергетика, почуття часу, стилю, ансамблю - все це відрізняє оркестр з-поміж інших.
Квартет дав понад 120 концертів лише за час повномасштабної війни у Швеції, Німеччині, Швейцарії, Україні.

20 лютого - Військовий оркестр 25-ї бригади ОГП імені князя Аскольда Національної гвардії України ( Pepper's Club)
У цей день ми вшановуємо тих, хто вийшов захищати нашу гідність, свободу та незалежність. 20 лютого українці згадують Героїв Небесної сотні, і саме у цей день особливо важливо бути разом. Разом допомагати нашим захисникам, які продовжують боронити незалежність України просто зараз і потребують нашої підтримки. Цього дня НаШапку зіграє Військовий оркестр 25-ї бригади ОГП імені князя Аскольда Національної гвардії України під керівництвом військового диригента капітана Василя Канчія. 

27 лютого - гурт MNISHEK (Docker-G)
В останні дні зими ми поринемо у справжню магію, яку принесе НаШапку гурт  MNISHEK. Сподіваємося, що ця магія допоможе нам зібрати кошти на кісткові імпланти для наших поранених. 
MNISHEK — український музичний гурт, що виконує мелодійний інді-рок з елементами фолку. Надихаються музиканти сюжетами та образами казок, міфів та легенд українського та світового фольклору, вплітають у свою творчість фрагменти різноманітних традицій, вірувань та обрядів.
На вас чекає магічна атмосфера натхненна українським та світовим фолком, сповнена легенд та натхнення, а також  ексклюзивна презентація пісень із нового альбому "МІТ".

Подія
0
0
Показ фільму «Де б ти не був»

Кінофестиваль «Молодість» представить фільм на честь вшанування памяті жертв Голокосту.
 
В цьому році окремий показ «Клубу італійської кінокласики» буде присвячено роковинам події, яка змінила світову історію назавжди.
 
До Дня пам’яті жертв Голокосту 27 січня о 19:35 у столичному кінотеатрі «Жовтень» відбудеться спеціальний показ фільму «Де б ти не був» з Шоном Пенном у головній ролі.
 
Захід пройде за підтримки Посольства Італійської Республіки в Києві та Італійського інституту культури в Україні, організатор -Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», медіапартнер – 1+1 media.
Фільм буде демонструватись англійською мовою з українськими субтитрами.
 
Жанр: комедія, пригоди, драма
Режисер: Паоло Соррентіно
У ролях: Шон Пенн, Олвен Фоері, Джонні Ворд, Френсіс Макдорманд, Саймон Делейні

Виробництво: Італія, Франція, Ірландія, 2011

Тривалість: 118’

Вікове обмеження: 16+
 
Головний герой фільму, Шайенн - у минулому відомий, а тепер старіючий і інфантильний рок-музикант. Він пішов зі сцени після того, як двоє підлітків покінчили життя самогубством, наслухавшись похмурої музики Cheyenne and the Fellows. Уже 20 років колишній музикант живе в Дубліні зі своєю дружиною Джейн, заробляючи на життя ставками на біржі. 
 
Незважаючи на це, він продовжує носити готик-рок-одяг, наносити на обличчя макіяж, фарбувати очі та губи. Усамітнення Шаєнна несподівано перериває дзвінок кузена Річарда, який повідомляє, що батько рокера - з яким той не спілкувався вже 30 років - лежить на смертному одрі. Шаєнн приїжджає до Нью-Йорка, але встигає тільки до похорону. 
 
Ознайомившись зі щоденниками батька, він дізнається про його юність, проведену в Освенцимі, і про нацистського злочинця Алоїса Ланге, який катував батька. Герой вирішує помститися нацисту і вирушає на його пошуки.
 
Нагороди:
 
-Каннський МКФ 2011:  приз екуменічного журі за режисерську роботу Паоло Соррентіно.
-Премія  «Давид ді Донателло» 2012 за найкращій сценарій, операторську роботу, музику та пісню.
 
Квитки можна придбати онлайн на сайті кінотеатру або за посиланням -
https://zhovten-kino.kyiv.ua/movie/356287

 

Довідка: 27 січня як Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту проголошено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН. Україна приєдналася до відзначення цієї дати у 2012 році. 
Саме 27 січня 1945 року війська Першого Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау, розташованого поруч з польським містом Освенцім. За деякими даними, тут загинуло понад 1,5 млн в’язнів, більшість з них – євреї, точна кількість жертв не встановлена.
Пресслужба КМКФ «Молодість»