«ПРОТЕСТ/АРХІТЕКТУРА.БАРИКАДИ І НАМЕТИ: СВІТ І УКРАЇНА»
2024-11-21 13:51:24
2024-11-24 17:00:18
«ПРОТЕСТ/АРХІТЕКТУРА.БАРИКАДИ І НАМЕТИ: СВІТ І УКРАЇНА»
«ПРОТЕСТ/АРХІТЕКТУРА.БАРИКАДИ І НАМЕТИ: СВІТ І УКРАЇНА»

Національний музей Революції Гідності разом із Німецьким архітектурним музеєм у Франкфурті, за підтримки Goethe-Institut та у партнерстві з Музеєм історії міста Києва презентує виставку «Протест/архітектура. Барикади і намети: світ і Україна». Виставка приурочена до річниць українських Майданів – 20 річниці Помаранчевої революції та 11 річниці Революції Гідності.

На виставці автори проєкту проаналізували та порівняли між собою різні архітектурні протестні прояви – барикади революції 1848 року в Західній Європі та територію протесту Майдану 2013–2014 років у Києві, наметові містечка під час Арабської весни, світлові лазерні проекції демонстрантів у Гонконзі 2019 року та ін. Крихітні будиночки на деревах, великі накриття, круглі хатинки, намети, вежі, блокпости, схожі на фортеці барикади – все це різноманітна за своїми функціями та формою архітектура, породжена протестами.

 «Для нас велика честь бути запрошеними з цією виставкою до Києва нашими партнерами з Музею Майдану. З усіх тринадцяти протестних рухів у світі, які ми детально дослідили, Революція гідності мала найдраматичніші наслідки. З одного боку, це був чіткий вибір європейського шляху до демократії, з іншого – ці події  стали початком російського вторгнення, що мало на меті зруйнувати досягнення Майдану. Немає кращого місця, ніж Київ, для цієї виставки, яка багато в чому засвідчує, що історію, зрештою, пишуть не переможці, а мужні та нескорені борці» , – наголосив Олівер Елсер, куратор, Німецький музей архітектури (м. Франкфурт).

 Виставковий проєкт було створено у 2023 році німецьким архітектурним музеєм у Франкфурті, щоб дослідити, як архітектурні форми, що поставали у місцях тривалих протестів, допомагають протестувальникам досягати своїх цілей. Український формат виставки покаже специфіку наших найбільших протестів, продемонструвавши становлення структури та архітектури українських Майданів на тлі світових процесів.

«Наші Майдани стали унікальними подіями світової історії, відобразивши особливу культуру протестів, що виникла на досвіді низки революцій насамперед у Європі. Практики тривалого мирного протесту передбачають облаштування фізичного простору з різною метою: захисних, організаційних, побутових, комунікаційних чи координаційних потреб. Особливим протестний простір робить також й культурно-історичне середовище. Тож вдячні нашим колегам з Франкфурта за можливість привезти в Україну після Німеччини, Швейцарії й Австрії, цей ретельно досліджений феномен архітектури протестів та поглянути на нашу боротьбу за свободу у глобальному контексті», – розповів Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.

В експозиції команда Музею Майдану покаже, як протестувальники взаємодіяли з міським простором столиці України та яким був взаємозв’язок форматів самоорганізації та структури протестів на початку ХХІ століття. Адже досвід Помаранчевої революції 2004 року дав змогу оперативно та структуровано розгорнути протест Євромайдану у 2013, наслідуючи просторові й організаційні рішення та практичні навички. У свою чергу, Помаранчева революція спиралася на успішний досвід Революції на граніті 1990 року.

«Київ, як політичний та культурний центр України, завжди був містом початку змінотворчихподій у країні, осередком спротиву, сили та згуртування українців навколо спільної ідеї. Помаранчева революція і Революція гідності – події, що стали знаковими в історії України та змінили свідомість багатьох наших співвітчизників, теж починалися тут, у середмісті столиці, тому цілком обґрунтовано та символічно було представити виставку саме в Музеї історії міста Києва», – поділилася Діана Попова, генеральна директорка Музею історії міста Києва.

Організатори: Німецький архітектурний музей (м. Франкфурт), Національний музей Революції Гідності, Музей історії міста Києва. Проєкт реалізується у співпраці з Goethe-Institut в Україні.

 Ознайомитися з виставкою можна із 25 жовтня згідно графіку роботи Музею.

Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідні

Вартість: 160/80 грн (повний/пільговий)

Адреса: МВЦ Музею історії міста Києва, вул. Б. Хмельницького, 7

Відгуки

Залишити відгук
Поки що тут пусто
Тут зʼявлятимуться додані вами матеріали