UaEn
Головна Новини Яна Барінова: Театр на лівому березі почав співпрацювати з німецьким театром Münchner Kammerspiele

Яна Барінова: Театр на лівому березі почав співпрацювати з німецьким театром Münchner Kammerspiele

Цього місяця відбулася спільна міжнародна театральна лабораторія українського Театру драми і комедії на лівому березі Дніпра та німецького театру Münchner Kammerspiele – «Митці. Точки перетину», що створювалася за підтримки УКФ. Про це повідомляє Департамент культури КМДА.

«Міжнародний театральний досвід – значне досягнення для українського театру. Ми маємо надзвичайно талановитих акторів та режисерів, драматургів, для яких можливість обміну досвідом є професійною необхідністю», – зазначила директорка Департаменту культури КМДА Яна Барінова.

Протягом місяця акторки театру Анастасія Пустовіт та Марина Клімова брали участь у створенні вистави «Офелія. Вихід з води». Їхньою партнеркою стала німецька акторка Едіт Салдана. Також над постановкою працювали режисер Алек Нєміро, композитор Матіас Кремсрайтер, драматург Меді Морадпур, художниця Марлен П’єро. Це проєкт про надання голосу Офелії, про альтернативні шляхи її життя та участі; що якби вона не покінчила життя самогубством.

Для обох українських акторок це був перший досвід роботи з німецьким театром. Для німецької сторони співпраця з українцями також відбувалася вперше.

Протягом лабораторії у Мюнхені команди кооперувались, працювали і навчались один у одного. Поки проходили репетиції вистави, частина команди з української сторони знайомилась із тим, як працює Münchner Kammerspiele, спілкувалася з керівниками різних департаментів, брала участь у репетиціях та вивчала внутрішню організацію театру – для того, щоб після приїзду імплементувати досвід в українському театрі.

«Наразі завдяки співпраці з мюнхенським театром ми усі отримуємо міжнародний досвід, і це стосується не лише керівництва та актрис нашого театру, він стосується і наших адміністраторів, художників – це велика комплексна робота всього театру», – зазначив директор-художній керівник Театру на лівому березі Стас Жирков.

У грудні українська команда знову відвідає Мюнхен, де заплановано два покази вистави «Офелія. Вихід з води», а в Україні покази перенесено на весну.

Напрацювання до вистави «Офелія. Вихід з води» – за посиланням.

Читати більше

Кабінет Михайла Грушевського

Зберігаємо культуру
26.01.2024
UaEn