Музей видатних діячів української культури
Музей про життя, творчість та громадську діяльність видатних українців: родини Косачів, Старицьких, Лисенків, Франків та Тобілевичей. Експозиції музею розповідають про внесок та вплив на збереження, дослідження, розвиток справжньої елітарної культури України та розбудову української державності видатними особистостями. Місце поблизу центру Києва, де проживали сім’я Лесі Українки, Миколи Лисенка, Михайла Старицького, Панаса Саксаганського та Івана Франка називають Українським Парнасом. Це місце, де ви зможете не лише відкрити для себе невідомі широкому загалу сторінки з життя справжніх українських геніїв, а й весело та приємно провести час. Музей знаходиться поблизу центру міста на вулиці Саксаганського, 93-97. Добратися можна пішки чи громадським транспортом від станцій метро «Університет», «Вокзальна» та «Палац Спорту». Вартість квитків: Будинок-музей Лесі Українки - 60/30 грн Будинок-музей Михайла Старицького - 60/30 грн Будинок-музей Миколи Лисенка - 60/30 грн Постійна виставка «Іван Франко і Київ» - 60/30 грн.
Додане організацією
Новини
VR-Тури
Локації
Події
3D-об’єкти

Відгуки

Лишити відгук
Поки що тут пусто
Тут зʼявлятимуться додані вами матеріали

Схожі організації та асоціації

На нашому порталі зібрані найцікавіші музеї та виставки Києва. Ви можете відвідати їх віртуально,
Дивитись всі
Організація
0
0
Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара»
Національний центр народної культури "Музей Івана Гончара" – це відкритий культурно-мистецький заклад освітнього, наукового та рекреаційного типу, що своєю діяльністю сприяє спадкоємності досвіду і знань у сфері традиційної народної культури. Музей заснований на базі приватної колекції та засадах діяльності художника та етнографа Івана Гончара. Музей знаходиться у центрі Києва на одному з його мальовничих пагорбів над Дніпром. Основна експозиція зачинена на реконструкцію. Утім, музей поширює традиційну культуру за допомогою різних майданчиків, зокрема багатьох дигітальних ініціатив: частина музейної колекції доступна онлайн, діють онлайн-виставки. Топ-5 експонатів: Кримський Запорожець. Козак Мамай, автор невідомий Кін. XVIII – І пол. ХІХ ст.Полтавська обл. Великобагачанський р-н с. Остап’є Полотно, олія 77 х 131 Ікона «Святий Стефан, Розп’яття з пристоячими Богородицею та Іоаном Богословом, Свята Варвара» ІІ пол. ХІХ ст. Походження невідоме Полотно, олія 61,4 х 142,5 Вбрання жіноче весільне Кін. ХІХ – поч. ХХ ст. Полтавська область, Миргородський район Рушник “черницький” вишитий червоними і чорними нитками ІІ пол. ХІХ ст. Черкаська обл., Чигиринський р-н, с.Шабельники Домоткане конопляне полотно, заполоч; рушникові шви 297 х 43 Миска керамічна 1920-30-ті рр. Хмельницька обл., Дунаєвецький р-н, смт Смотрич Глина, полива, ангоби; гончарний круг, розпис h=10,2; d2=29,3; d=10,3
Організація
0
0
Музей української діаспори
Музей було створено в 1999 році у відновленому приміщенні кінця XVIII століття по вулиці Князів Острозьких на Печерську. Його експозиція присвячена історії та спадщині наших земляків, які проживали за межами України, починаючи з перших українських переселенців кінця ХІХ століття. Музей має тимчасові тематичні проєкти та постійну виставку, оновлену у 2021 році. Сьогодні фонд налічує біля 10 тисяч предметів. Значну частину матеріалів було надіслано архівними інституціями і приватними колекціонерами з Канади, США та Австралії. Тут можна дізнатися про: - Закордонні спільноти, які боролися за відновлення української державності — Українське Національне об’єднання в Канаді, Світовий конґрес українців, Пласт та ін.; - Видатних особистостей, наприклад, Павла й Данила Скоропадських, Миколу Плав’юка, Маркіяна Паславського тощо; - Митців і вчених: Давида Бурлюка, династію Кричевських, Сержа Лифаря, Олександра Кошиця та ін. Також у музеї на постійній основі діє єдиний в Україні масштабний історико-меморіальний виставковий проєкт «Наш Сікорський», де представлені копії його першої й наступних моделей гелікоптерів та літаків, зокрема БІС-2. На ньому Ігор Іванович уперше піднявся в київське небо.