UaEn

Адреса

вулиця Хрещатик, 22

В соцмережах

Про місце

У 1834 році російська імперія позбавила Київ Магдебурзького права і встановила нову систему міського самоуправління, яким керувала Міська Дума. Навіть попри те, що значна частина влади на той час була зосереджена в руках імперських ставлеників, новий орган багато важив у розвитку Києва.

У 1874–1878 роках на місці сучасного Майдану Незалежності для Міської Ради збудували розкішну споруду з баштою, шпиль якої увінчувала статуя покровителя міста — архистратига Михаїла. Крім кімнат для міської управи та зали засідань, тут також були крамниці, художня школа Миколи Мурашка, перший у Європі і тривалий час єдиний у росії пункт нічних лікарських чергувань.

Як орган влади Дума проіснувала до 1919 року. Тоді ж із приходом більшовиків споруду зайняли різні адміністративні установи, а фігуру архистратига Михаїла замінила червона зірка.

Будівля Міської Думи могла зберегтися до наших днів і стати окрасою центру столиці, адже їй вдалося вистояти під час вибухів на Хрещатику. Але радянська влада ніколи не славилася трепетним ставленням до архітектурного й культурного надбання своїх народів і на початку листопада 1941 року знищила споруду. Ба більше, звинуватила в підпалі цивільних, розстрілявши 300 невинних киян. Історія будівлі Міської Думи є ще одним доказом кровожерливої політики, яку росіяни та їхні предки століттями застосовували до українців і продовжують це робити сьогодні.

Інформаційна підтримка надана керівництвом та науковцями Музею історії міста Києва, а насамперед — завідувачкою відділу "Київ кін. ХVII-поч. ХХ ст." Ольгою Друг.

 

 

 

Відгуки Відгуки про організатора 0

Залиште свій відгук

Поруч з Будівля Міської Думи

Площі та вулиці

Майдан Незалежності

74 м. Майдан Незалежності

Площі та вулиці

Майдан Незалежності під землею

76 м. Майдан Незалежності

Пам'ятники

Пам’ятник «Закохані ліхтарі»

76 м. Майдан Незалежності

Доповнена реальність

Ворота в середньовічний Київ

76 м. Майдан Незалежності

Бюро перекладів

Професійне бюро перекладів "Держпереклад"

76 м. Майдан Незалежності, 18/2, офіс 807а

(073) 177-85-63

Палаци, маєтки, будівлі

Будівля головного поштамту

77 м. вул. Хрещатик, 20

Пам'ятники

Лядські ворота

107 м. вул. Хрещатик, 22-20 (Майдан Незалежності)

Кав'ярні

LennyBus

118 м. вул. Архітектора Городецького, 8

(096) 134-71-39

Ресторани
Пам'ятники

Монумент Незалежності

162 м. Майдан Незалежності

UaEn