UaEn

Адреса

Парк Володимирська гірка

В соцмережах

Про місце

Скульптура фонтану — символічна композиція з захисником міста архангелом Михайлом. Ця фігура є й на гербі міста. Варто зауважити, що скульптури архистратига Михаїла захищали місто ще з часів Середньовіччя.

«Це символічна композиція, якою ми вшановуємо київських захисників і охоронців нашого міста. Архангел Михаїл шанований у релігійному епосі янгол. І на Близькому Сході, і в християнстві», — проголосив міський голова Києва Віталій Кличко на відкритті памятника. Саме завдяки братам Віталію і Володимиру Кличкам, а також меценатам на Володимирський горці з’явилася символічна скульптура святого архистратига Михаїла.

Михаїл у перекладі з івриту «хто є як Бог?»— архангел у іудаїзмі, християнстві й ісламі. В Апокаліпсисі він постає як верховний командувач (архистратиг) Божого війська проти нечистих сил, яких перемагає в битві. У християнській традиції — ангел-цілитель, згодом — захисник, патрон вояків і лицарів. Часто він зображується у вигляді воїна, що перемагає дракона чи чорта, з мечем, прапором або терезами. Архангел Михаїл досить поширений символ геральдики. В Україні він символізує Київщину, у широкому значенні — Наддніпрянську Україну.

Архангела Михаїла можна побачити в низці стародавніх гербів 10 українських міст у гербі Київського воєводства (1471 рік).

Архистратиг Михаїл вважається небесним покровителем Києва. Вшанування святого Михаїла на наші землі прийшло з Візантії. Спочатку він був покровителем київських князів та покровителем воїнів, а вже з XI століття архангела називають також охоронцем Києва та Київської землі. На його честь князь Всеволод Ярославич у Видубицькому монастирі збудував Михайлівський собор. А князь Святополк заснував Михайлівський Золотоверхий монастир. Тому місце для памятника обрали не випадково. Саме тут, на території Михайлівського Златоверхого монастиря, у парковій зоні, біля улюблених пішохідних доріжок киян і гостей столиці.

Відгуки Відгуки про організатора 0

Залиште свій відгук

Поруч з Фонтан Архистратига Михаїла

Парки та зони відпочинку

Парк «Володимирська гірка»

Володимирський узвіз, 1

Пам'ятники

3D-мініатюра фонтану Архистратига Михаїла

81 м. Парк "Володимирська гірка"

Пам'ятники

Пам'ятник Володимиру Великому

120 м. Володимирський узвіз, 6

Орган влади

Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту

148 м. вулиця Трьохсвятительська, 4-Б, Київ, Україна, 01601

(044) 270-51-44

Пам'ятники

3D-мініатюра пішохідно-велосипедного мосту

159 м. Парк "Володимирська гірка"

Оглядові майданчики

Фунікулер

186 м. Володимирська Гірка

Храми, церкви, святині

Михайлівський собор

197 м. вул. Трьохсвятительська, 8

Вбиральні
Площі та вулиці

Чортове беремище

197 м. вул. Трьохсвятительська, 8

Оглядові майданчики

Пішохідно-велосипедний міст

279 м. Володимирський узвіз

UaEn