Парк "Гірка Крістера"
Парк "Гірка Крістера"
Поділитися маршрутом
Парк "Гірка Крістера"

На перший погляд, цей маршрут може здатися дивним: далеко від центру, важкий шлях до локації, маловідоме місце. Він пролягає переважно лісовими стежками та вузькими майже сільськими дорогами, подекуди навіть з неякісним асфальтом. Це північно-західна околиця Києва, подалі від цивілізації, гучних трас та висотних будинків. Ви, мабуть, запитаєте: 'Навіщо їхати сюди?'

Можливо, саме в цьому маршруті прихована справжня романтик? А також, саме тут на вас чекає справжнє випробування на міцність і можливість по-справжньому відпочити від шуму та метушні міста. Тож вирушаймо й дізнаємося разом! 

Починаємо наш маршрут!

Як дістатися до Вітряних гір і де ж той загадковий Виноградарський ліс? Це північно-західна околиця Києва, поруч із Великою кільцевою дорогою. Дістатися туди можна громадським транспортом: трамваї №12, 17 або 19, а також тролейбуси №6, 18 чи 33, доставлять вас до вулиці Дубровицької. Для шанувальників велопрогулянок оптимальний варіант — міська електричка. Вийдіть на станції "Пріорка" (колишня Вишгородська) та рухайтеся по Автозаводській, потім зверніть ліворуч на вулиці Берестецьку і Вишгородську до вулиці Красицького.

Парк "Гірка Крістера", або як його ще називають – "Лісове урочище Крістерів" чи "Хутір Крістера", розташований в історичній місцевості на Пріорці, на місці колишньої садиби Вільгельма Ґотліба Крістера – відомого німецького підприємця та мецената XIX століття. Його садівниче господарство та агрошкола свого часу залишили значний слід в історії Києва. Парк простягається між вулицями Вишгородська, Западинська, Вітряні Гори та Красицького.

Історія місцевості починається з першої половини XIX століття, коли землі належали угорському князю Естергазі. Пізніше їх викупив Вільгельм Крістер і створив тут садівниче господарство. Його залишки, включаючи будинок Крістера, що є пам'яткою архітектури, збереглися до наших днів. У радянські часи господарство неодноразово змінювало власників: спочатку належало організації «Київліс» (1920 рік), згодом тут з’явилися будинки відпочинку, дитяча трудова колонія, де навчали вирощувати сільськогосподарські культури, а пізніше — квітковий радгосп «Троянда».

Сьогодні парк є справжньою перлиною природи. Тут бере свій початок річка Коноплянка – притока річки Почайни, яка утворює каскад із чотирьох озер. Береги цих водойм прикрашають унікальні дерева, серед яких знамениті вікові дуби Крістера, Мозолевського та Гуналі, а також старовинні каштани та інші столітні дерева, як-от липи, тополі, ясени й верби.

Парк також є місцем активного відпочинку. Тут встановлено мінімакет будинку Крістера, гранітну стелу з назвою місцевості, а також багато спортивних споруд: тенісні столи, тренажери, баскетбольний і великий дитячий майданчик для активних ігор. Для любителів велоспорту та пішохідних прогулянок створено численні доріжки, а екостежка "Віковічні дуби" веде від дуба Крістера аж до парку " Кинь-Ґрусть".

Парк поєднує в собі багату історію, мальовничу природу та можливості для активного відпочинку, роблячи його унікальним місцем для відвідувачів різного віку.

Відгуки

Залишити відгук
Поки що тут пусто
Тут зʼявлятимуться додані вами матеріали