Місця
Ви можете одразу розпочати свою віртуальну подорож або ознайомитися з додатковою інформацією про подію.
Обрано фільтрів: 8
Очистити фільтр
Місця
0
0
Нацiональний музей «Київська картинна галерея»

Національний музей «Київська картинна галерея» — один з найвизначніших художніх музеїв України, який у 2022 році відзначив 100-річчя з дня свого заснування. 

Не зважаючи на надзвичайно складну ситуацію, пов’язану з вторгненням російських військ та оголошенням в Україні воєнного стану, музей не припинив  діяльності, сприймаючи її як свій внесок у майбутню перемогу, захист інтересів нашої країни на культурному фронті, боротьбу за духовність, звільнення від наслідків імперської колоніальної політики, відновлення історичної справедливості, утвердження образу українця як європейця, збагаченого  власною історією, самобутньою культурою та мистецтвом. Навіть після пошкоджень, яких зазнала будівля музею від ракетної атаки по центру Києва, музей не припиняє своєї діяльності, продовжуючи свою роботу як над українськими, так і міжнародними проєктами.

Музей не тільки один з найстаріших музеїв Києва, але й один з найулюбленіших. Його колекція одна найбагатших серед художніх музеїв України. Вона нараховує понад 14 000 творів живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва.

Серед найвідоміших музейних пам’яток — ікони XIII-XVII століть, портрети пензлів В.Г. Боровиковського та Д.Г. Левицького, прекрасні колекції пейзажного живопису І.К. Айвазовського, М.М. Ге, І.І. Шишкіна, В.М. Васнецова. Блискучі збірки творів І.Ю. Рєпіна, М.О. Врубеля, художників кінця ХІХ – початку ХХ століття, а також твори сучасних українських митців - свідків  сьогодення, які у художній формі відтворюють враження  про нинішні події в Україні, випробування, які випали на її долю. 

Зберігаючи та популяризуючи зразки мистецтва класичного, музей прагне бути на вістрі сучасності. У часи воєнного лихоліття організація виставок сучасного живопису та інших мистецьких акцій стала основною формою діяльності Національної картинної галереї, засобом відображення актуальних проблем через призму погляду кращих митців сучасної України.

Місця
0
0
Китаївський комплекс

Китаївський комплекс - це унікальний об'єкт культурної спадщини в одному з найцінніших історичних районів Києва. Комплекс складається з історичних урочищ, пам'яток археології, архітектурних ансамблів, унікального ландшафту, пам'яток природи, має багату та давню історію (пізньотрипільського, давньоруського, пізньосередньовічного часу), відтак віддавна і постійно привертає до себе увагу істориків, археологів, мистецтвознавців, краєзнавців як «свідок трьох цивілізацій».

 

Складовими Китаївського комплексу є:

 

 Археологічні та спелеологічні:

 

  1.  Китаївський археологічний комплекс (ІХ-ХІІІ ст.) – городище, поселення, курганний могильних, який складається з трьох груп курганних насипів, печерний комплекс, який складається з двох основних груп, перша становить систему печер у середині Китай-гори.

  2.  Друга група печер – в межах території колишнього Спасо-Преображенського скиту.

  3.  Архітектурні та містобудівні – ансамбль Китаївської пустині та комплекс Спасо- Преображенського скиту.

  4.  Природно-заповідний фонд, який становить ландшафт території та наявну флору та фауну.

 

Китаївський археологічний комплекс

Постановою Ради Міністрів Української PCP No 711 від 21 липня 1965 р. було затверджено поданий Міністерством культури УРСР і Академією наук УРСР список пам'ятників мистецтва, історії та археології республіканського значення. До згаданого списку включено "Китаївське городище та кургани епохи Київської Русі" (селище Корчувате Московського району міста Києва).

 

На пам`ятку 5 квітня 1986 р. складено паспорт з назвою "Китаївське городище, поселення та могильник", згідно з яким “Китаївське городище належить до числа городищ, споруджених на схилах правого берега Дніпра як сторожові пункти над долиною річки, а поряд із городищем виникло поселення та могильник, що мають до нього безпосереднє відношення”.

 

Постановою Кабінету Міністрів України No 1761 від 27 грудня 2001 р. до Державного реєстру нерухомих пам`яток України занесено пам`ятку археології "Китаївське городище і курганний могильник" (розвинуте середньовіччя, Київська Русь, місцезнаходження - вул. Китаївська, 15 у місті Києві).

 

Постановою Кабінету Міністрів України No 928 від 3 вересня 2009 р. до Державного реєстру нерухомих пам`яток України занесено пам'ятку археології національного значення "Китаївське городище і курганний могильник" та присвоєно охоронний номер 260026-Н.

 

Китаївський археологічний комплекс (пам'ятка археології національного значення "Китаївське городище і курганний могильник", охоронний номер 260026-Н) нараховує 5 окремих складових елементів: укріплена частина (городище площею 6,1 га), неукріплена частина (поселення площею 32,2 га), курганний могильник (площа групи 1 – 2,17 га, групи 2 – 4,47 га), печерний комплекс, поселення в урочищі Виноградне (площа – 1,34 га).

 

На території пам’ятки археології національного значення «Китаївське городище і курганний могильник» розташовано усього 19 об’єктів культурної спадщини, в тому числі пам’ятка архітектури національного значення «Троїцька церква» (вул. Китаївська, 15; Постанова Ради Міністрів УРСР від 24.08.1963 р. No 970, охоронний No 38).

 

Також тут розташовані 2 пам’ятки природи місцевого значення: 5 софор японських віком 150 років, а біля Троїцької церкви росте каштан Петра Могили - ботанічна пам'ятка природи. За легендою, каштан був посаджений київським митрополитом Петром Могилою, але вік дерева не відповідає рокам життя митрополита. Це найстаріший та найбільший каштан Києва. Його вік - близько 350 років, діаметр стовбура - 1,1 м, висота - 25 м.

 

Частина території пам’ятки розташована в межах парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Голосіївський ліс» (постанова колегії Державного комітету Ради Міністрів УРСР по охороні природи від 26.07.1972 No 22, постанова Державного Комітету Української РСР по екології і раціональному природокористуванню від 30.08.1990 No 18). В цій частині знаходиться 1 пам’ятка природи місцевого значення - «Верхнє озеро-ставок з Китаївського каскаду ставків» (рішення Київської міської ради від 02.12.1999 No 147/649).

 

Подивитись колекцію артефактів з Китаєва в 3d:
https://sketchfab.com/lab_archaic/collections/save-kytayiv

Місця
0
0
Літературно-меморіальний музей М.Т. Рильського

Останні 13 років свого життя видатний український поет Максим Рильський провів серед мальовничого лісопарку у Голосіїві. Двоповерховий будинок, де мешкав Максим Тадейович, був зведений за його власним проектом. Тут він створив свої поетичні шедеври, зокрема «Троянди й виноград», «Зимові записи» та «Вечірні розмови».

Улітку 1969 року в цьому будинку відкрили меморіальний музей, який зберігає особисті речі поета, велику бібліотеку, записи його голосу  та мисливське приладдя. У колекції налічується понад 30 тисяч експонатів. Серед них – рукописи творів, кореспонденція, роботи образотворчого мистецтва, а також кіно- та фотодокументи.

Особливу увагу на території музею привертає фруктовий сад, вирощений поетом. Біля входу розташований бюст, що відтворює його обличчя з великою точністю.

Місця
0
0
Дикий театр

Дикий театр – один з найпопулярніших сучасних незалежних театрів в Україні. Він був заснований у 2016 році Ярославою Кравченко і сьогодні об’єднує близько 120 акторів, які відбираються на відкритих кастингах (це перший в Україні такий театр).

Дикий ставить гостро-соціальні вистави за п'єсами сучасних українських та закордонних драматургів, а також різні незалежні театральні проекти, мюзикли.

Виступи проходять в різних місцях, серед яких можуть бути зоопарки, нічні клуби, відкриті майданчики тощо.

Головний режисер Дикого театру Максим Голенко входить в десятку кращих режисерів України, а виставі відзначені нагородами на різноманітних фестивалях та конкурсах, зокрема Київська пектораль, програма Британської Ради «Taking the Stage», Гран-прі фестивалю «Східний експрес», фестиваль «Мельпомена Таврія» та ін. 

Місця
0
0
Національний академічний драматичний театр ім. Лесі Українки

Трупа Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки діє на базі першого постійного театру Соловцова, що з’явився у 1891 році. З 1926 році вистави проходять в приміщенні колишнього театру Бергоньє. Серед знаменитих діячів театру ім. Л.Українки: Михайло Романов, Юрій Лавров, Марія Стрєлкова, Любов Добржанська, Микола Свєтловидов, Євгенія  Опалова, Віктор Добровольський, Віктор Халатов, а трохи пізніше Олег Борисов, Павло Луспекаєв, Кирило Лавров, Ада Роговцева, Валерія Заклунна – актори, Костянтин Хохлов, Володимир Неллі, Микола Соколов, Леонід Варпаховський, Георгій Товстоногов  – режисери, Анатолій Петрицький, Мориц Уманський, Давид Боровський, Даніїл Лідер, Леон Альшиц – художники, Борис Лятошинський, Юрій Шапорін  – композитори.

У будівлі також діє музей історії театру.