Центр сучасного мистецтва "Білий Світ"
Центр сучасного мистецтва  "Білий Світ"
Київ, вул. Чикаленка, 21а
Поділитися маршрутом
Центр сучасного мистецтва  "Білий Світ"

ЦСМ «Білий Світ» утворився на основі творчої майстерні Олександра Яновича, в якій об’єдналась спільнота творців та колекціонерів. У певний момент простору майстерні почало не вистачати для втілення усіх задуманих проєктів та комунікації з великою компанією однодумців. Тож на початку 2016 року було відкрито велике експозиційне приміщення Білого Світу на вул. Євгена Чикаленка, 21а (раніше вул. Пушкінська, 21а)

Подружжя Олександра та Тамари Яновичів з несамовитою жагою розвиває діяльність ЦСМ, збирає колекцію творів мистецтва та бере участь у розбудовуванні українського арт-середовища.
Сучасне мистецтво є глобально-всеосяжним явищем, що змінює вигляд світу, та водночас унікальним для кожної країни, місцини, майстерні. Засновники ЦСМ прагнуть, щоб поціновувачі мистецтва змогли і побачити шедеври майстрів міжнародного класу, і відчути неповторні тенденції українського мистецького сьогодення – яскраво, неначе у ясний день, залитий білим сонячним світлом.

Події на цій локації

Подія
0
0
виставка Саші Луньової «Зі стелі»

З 3 по 20 липня у ЦСМ «Білий Світ» експонуватиметься виставка Саші Луньової «Зі стелі». На виставці можна буде побачити яскравий наївний живопис з сюрреалістичними сюжетами на межі реальності і сновидінь.

 

Саша Луньова – помітна і обдарована молода мисткиня, а за сумісництвом і важлива частина команди Білого Світу. Образи, які вона покаже на виставці «Зі стелі», взяті натурально зі стелі – бо Сашина стеля у спальні вкрита рідкими шпалерами, які, як бабусин килим під амфетаміном, являють їй дивних створінь і неможливі сюжети. Ці послання з межі бадьорості і сну мисткиня перенесла на полотна; а може і на об’єкт перенесе, якщо встигне – бо цей анонс пишеться лише за тиждень до відкриття. От ми нарешті і зруйнували четверту стіну в прес-релізі, і виникає питання – на чому тепер триматиметься стеля? Мабуть, на кураторі Сашиної виставки, Джеремі Діраку, який допоміг їй pозвинути стельові сюжети, і написав до всього створеного поетичний кураторський коментар:

 

«Це дослідження простору на межі думки.

Це ті думки, що є родичами снів. Дивні істоти, які виникають із невідомого джерела у свідомості. Іноді вони з’являються вже вдягненими й готовими до вечірки. Іншим разом — лише фрагментами форм; лиш тими частинами, що мають значення…»

 

Раніше, створюючи виставки, Саша Луньова йшла протилежним шляхом – на початку було слово (максимально фундаментальний підхід), потім ідеї і сюжети, і слідом за ними зображення. Але загравання візерунків на стелі цього разу надихнуло на протилежний і цілком оригінальний для мисткині підхід; тож композиції в творах з виставки «Зі стелі» обіцяють бути ще парадоксальнішими і ексцентричнішими, ніж ми звикли бачити у Саші Луньової. А її фірмовий стиль – наївний, яскравий та щирий – якнайчудовіше сприятиме цьому ефекту і без сумніву викличе насичені враження у глядачів.

Відкриття виставки відбудеться 3 липня о 18:00

Виставка триватиме до 20 липня

Адреса: Київ, вул. Євгена Чикаленка, 21а

Розклад роботи галереї: ср-нд – 11:00-19:00; пн-вт – вихідні. Вхід вільний


 

Подія
0
0
Виставка Владислава Шерешевського "Time and life"

Владислав Шерешевський “Time and life”

З 5 по 29 червня у ЦСМ «Білий Світ» експонуватиметься виставка Владислава Шерешевського “Time and life”. Майстер асоціацій, тонкий психолог, бездоганний неймер — і, здається, провидець – покаже публіці найновіші живописні твори про сьогодення і близьке майбутнє.

Владислав Шерешевський – художник, що не потребує довгих представлень. Його ім’я давно і назавжди вписано в історію українського живописного мистецтва. Але не живописом єдиним досконало володіє пан Владислав. Майстерність проявляється у: неймінгу полотен, глибокій спостережливості й психологізмі, віртуозній грі в асоціації, та незбагненній здатності Шерешевського передбачати події, які ще не стались. І це далеко не жарти.

Науці невідомо, чи це передвісники майбутнього просять Шерешевського фіксувати їх на полотнах… або ж реальність мусить підлаштовуватися під написане ним. Якщо вірне друге, то митець вправно користується своїм даром та програмує світ у потрібному напрямку, і от як саме:

Спершу він чесно свідчить про поточний стан речей. І цей стан такий, що ніякі моторошні казки, ніякі фільми жахів нікого наразі не лякають. Світ з’їхав з глузду; найбільшими країнами керують божевільні істоти з намальованими обличчями, і вони харчуються страхом. К@ц@пи на полі бою грають в кальмара. Шоколад «Оленка», до війни – молочний, від обстрілів і недосипу вже став екстрачорним.

А далі Шерешевський починає описувати майбутнє. Він наполягає, що вендета має здійснитись, а важкий рок – наздогнати ворога. Він звертається до вищих сил, що споконвічно протидіють злу. Він передбачає ще темнішу ніч, але після неї пророкує і світанок.

І нарешті автор підказує, як нам дожити до сходу сонця. Він малює хліб – настільки дивовижний, що олійна фарба починає пахнути пекарнею. Малює м’ясо, яке хочеться негайно приготувати. Дбайливо зображає дітей у гарних вбраннях, що стануть майбутнім країни. Правдиво пише бруд на обличчі воїна, який так контрастує з брехливим клоунським гримом. Це прості речі, дуже прості. Але водночас і реальні – на відміну від острахів і залякувань, які розтануть, щойно прийде ранок.

Відкриття виставки відбудеться 5 червня о 18:00

Виставка триватиме до 29 червня

Адреса: Київ, вул. Євгена Чикаленка, 21а

Розклад роботи галереї: ср-нд – 11:00-19:00; пн-вт – вихідні. Вхід вільний

 

Подія
0
0
Виставка митців об’єднання БЖ-АРТ

З 7 по 29 грудня у ЦСМ "Білий Світ" експонуватиметься виставка митців об’єднання БЖ-АРТ, що збере 26 видатних українських авторів. Художники БЖ-АРТ є кардинально різними у всіх своїх проявах, проте вони живуть і творять в єдиному контексті і ритмі. І 7 грудня о 15:00 вони зберуться в Білому Світі, щоб відзначити 30-річчя своєї міцної й унікальної спілки.
Учасники виставки: Леонід Бернат, Петро Бевза, Олексій Белюсенко, Матвій Вайсберг, Андрій Гуренко, Олександр Левіч, Наталія Мудрук, Ігор Прокоф’єв, Ольга Соловйова, Василь Татарський, Володимир Журавель, Владислав Шерешевський, Валерій Шкарупа, Борис Фірцак, Святослав Подлевський, Юрій Денисенков, Юлія Скрипка, Ганна Гідора, Олексій Литвиненко, Сергій Прінь, Нікіта Цой, Поліна Кузнєцова, Катерина Лісова, Михайло Шаповаленко.

Відкриття виставки відбудеться 7 грудня о 15:00
Адреса: м. Київ, вул. Євгена Чикаленка, 21а
Розклад роботи: 11:00-19:00; пн, вт – вихідні. Вхід вільний

Подія
0
0
Цикл освітніх зустрічей «Visionary Voice»

Білий Світ анонсує цикл освітніх зустрічей «Visionary Voice»
Анонсовані події будуть освітніми не в класичному розумінні. Ми запрошуватимемо спікерів, що говоритимуть на варті уваги теми, ділитимуться своїми кращими практиками і перевіреними підходами. Але основною складовою кожної зустрічі буде відкрите обговорення, адже теми виступів, що плануються, не мають очевидних рішень; очевидною натомість є їхня спірність.

І першою темою, яку ми піднімемо у межах Visionary Voice, буде * використання штучного інтелекту у практиці сучасного митця.*
Спікерка Олександра Кришовська  — мисткиня, арт-менеджерка і кандидатка психологічних наук — міркуватиме, чи призведе AI до деградації нашого мислення і стагнації мистецтва.
Готуйте незручні питання про АІ в мистецтві і приходьте у Білий Світ 1 грудня о 16:00! Вхід вільний.

Час: Неділя 1 грудня, 16:00-18:00
Локація: ЦСМ "Білий Світ", м. Київ, вул. Євгена Чикаленка, 21а

Відгуки

Залишити відгук
Поки що тут пусто
Тут зʼявлятимуться додані вами матеріали