UaEn
Завтра

Дата та час

Add to calendar
ПТ 19 лип 11:00-17:00

Ціна

Ціна

200 грн

Адреса

Музей української діаспори вул. Князів Острозьких, 40-б

Телефон

Call

(044) 280-64-18

Про подію

30 травня з нагоди 25-річчя Музею української діаспори відкривається масштабна ювілейна експозиція “Я вернусь до своєї Вітчизни…” з фондів Музею української діаспори (філії Музею історії міста Києва), Національного Художнього музею України та приватних колекцій.

Виставка розповідає про кілька поколінь світових українців, які були змушені залишити батьківщину в період бездержавності, але зберегли українську ідентичність та в різний спосіб наближали відновлення незалежності. Назвою-епіграфом до виставки стали слова видатного українського письменника Івана Багряного, політичного емігранта, переслідуваного і репресованого совецькою владою.

У восьми музейних залах розгортається життєпис світових українців – від історії перших переселенців «на вільні землі», які перетнули океан наприкінці ХIХ століття, до представників третьої хвилі еміграції, що опинилися за межами батьківщини під час Другої світової війни, та їхніх нащадків. Серед рідкісних експонатів, представлених в експозиції, – особисті речі та документи Гетьмана Павла та Гетьманича Данила Скоропадських, останнього Президента УНР в екзилі Миколи Плав’юка, героя російсько-української неоголошеної війни Маркіяна Паславського, що народився і виріс у США. Унікальні артефакти та світлини розповідають про побут українських біженців в ДіПі таборах, висвітлюють роботу Світового конгресу українців та Пласту, діяльність Української республіканської капели під орудою Олександра Кошиця.

Мистецький розділ експозиції представлено творами живопису та графіки учасників української групи Ecole de Paris, роботами династії Кричевських, українських австралійських мистців. Вперше в просторі Музею української діаспори експонується цілісна збірка живопису та графіки членів Об’єднання Мистців Українців в Америці, активних учасників українського художнього життя в США. Це окремий розділ експозиції – “Український Манхеттен” – у якому представлені твори Олекси Булавицького, Якова Гніздовського, Любослава Гуцалюка, Петра Капшученка, Петра Мегика, Михайла Мороза, Людмили Морозової, Аркадії Оленської-Петришин, Ірини Твердохліб-Банах, Михайла Черешньовського та ін. Вперше в Україні будуть продемонстровані рисунки Миколи Бутовича, Петра Холодного (мол.) та графічні твори Віктора Цимбала, які були нещодавно передані до музею.

«Наш музей перегортає важливу сторінку своєї історії. Перебуваючи на вістрі епохальної війни за незалежність України, ми розповідаємо про тих, хто жили у часи бездержавності, зазнали поразки в минулих битвах за незалежність, але продовжили боротьбу за вільну Україну за її межами, зберегли для нас “скриню” з духовними заповітами та національною пам’яттю, творили національну культуру в екзилі», – говорить директорка Музею української діаспори Оксана Підсуха.

Керівниця та кураторка експозиції – Оксана Підсуха, директорка Музею української діаспори, мистецтвознавиця.

Кураторська група:
Оксана Підсуха, директорка Музею української діаспори, мистецтвознавиця,
Назар Розлуцький, провідний науковий співробітник Музею української діаспори, кандидат історичних наук,
Ганна Лексіна, провідна наукова співробітниця Музею української діаспори, мистецтвознавиця.

Адреса Музею української діаспори: Київ, вул. Князів Острозьких, 40Б
Графік роботи: ср.-нд. 11:00-18:00 (каса - до 17:15), пн. і вт. - вихідні
Вартість квитка на виставку: 200 грн. (пільговий - 100 грн.)

У дизайні афіші використано фото 1940-х років з архіву Геників-Березовських та роботу художника Олекси Булавицького “Хата з криницею. Манітоба. Канада” 1975 року з колекції Музею української діаспори.

Відгуки Відгуки про організатора 0

Залиште свій відгук

Поруч з Я вернусь до своєї Вітчизни…

На вулиці
Культура
Романтика
Майстер-клас
На вулиці | Культура | Романтика | Майстер-клас

Майстер-клас "Силянка з бісеру"

Дата та час

Add to calendar
СБ 20 лип 16:00-19:00
Культура
Культура
UaEn