UaEn
Закінчено

Дата та час

Add to calendar
СР 25 січ 10:00 - НД 26 лют 16:00

Київ

Про подію

Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва презентує новий виставковий проєкт із колекції Музею, присвячений книжкам і темі читання.

У 2023 році Україна відзначає дві «книжкові» дати: 450-річчя заснування Іваном Федоровим друкарні у Львові та 225-річчя першого видання «Енеїди» Івана Котляревського. І обидві події мають прямий стосунок до сьогодення і нас сьогоднішніх. Поява книгодрукування була такою самою світовою інформаційною революцією, як перехід на цифрові технології у наші дні. Книжки стали доступнішими, а інформація, яку вони містили, почала поширюватися у багато разів швидше, аніж це було до того. Іван Федоров був одним з тих, хто творив інформаційну революцію на українських землях.

Вихід друком «Енеїди» Івана Котляревського теж був революцією, але нашою, локальною. Уперше книжка заговорила з читачем розмовною українською, уперше читач зміг усвідомити яскравість та багатство рідної мови, її здатність виражати будь-які настрої та почуття, описувати будь-які явища.

На вшанування двох важливих подій ми створили виставку, присвячену книжкам та читанню. Глядачі побачать живописні, графічні, скульптурні зображення людей, що читають, оригінали книжкових ілюстрацій, вишукані екслібриси. І, звісно ж, книжки: ефектні, візуально цікаві та рідкісні видання різних часів. Також буде вперше презентовано перлину колекції: розкішне барокове Євангеліє із зібрання славетного танцівника Сержа Лифаря. А улюбленому класику Іванові Котляревському присвятимо аж два дні з насиченої та яскравої програми заходів: 28 та 29 січня експонуватиметься унікальна річ з колекції Музею – сукня у стилі раннього ампіру, доби Івана Котляревського, яка органічно доповнить палкі обговорення феномену «Енеїди». На виставці буде загалом представлено близько 150 експонатів.

У ході виставки «Читаймо!» відбудеться низка заходів, у ході яких усі охочі зможуть дізнатися багато нового про книжки, подискутувати щодо читання і навіть навчитися каліграфії.

14 січня о 13:00 Лекція «Книжка мінлива, книжка незмінна» і майстер-клас «Як зверстати книжку за 10 хвилин»

22 січня о 12:00 Майстер-клас з каліграфії до Дня соборності України

22 січня о 17:00 Перегляд документальних фільмів серіалу «Мистецтво в країні війни» виробництва DocNote Films – Babylon-13 про поетесу Світлану Поваляєву, прозаїка Любка Дереша, дитячу письменницю Інну Ковалишену. Зустріч з представниками творчої групи.

28 січня о 12:00 Кураторська екскурсія Катерини Липи, презентація унікальної сукні доби Івана Котляревського

28 січня о 14:00 Лекція Михайла Назаренка  «Еней, література, імперія»
29 січня о 13:00 Майстер-клас з каліграфії «Козацькі вихиляси пером»

29 січня о 14:00 Лекція Олексія Сокирка «Епоха Котляревського в гастрономічних опусах «Енеїди»
4 лютого о 13:00 Зустріч та розмова з Андрієм Кокотюхою про український детектив
11 лютого о 13:00 Public Talk «Історична белетристика: баланс між свободою творчості та правдою історії, засіб популяризації історичних знань» за участі Євгенія Стасіневича, Кирила Галушка та Сергія Карюка. Модератор: Катерина Липа
18 лютого о 13:00 Public Talk «Науково-популярна література для дорослих і малих. Кому вона потрібніша?» за участі Олексія Коваленка, Наталі Старченко та Наталі Шнир. Модератор: Катерина Липа

19 лютого о 13:00 Майстер-клас з каліграфії: письмо півуставом пласким пером

Виставка «Читаймо!» триватиме з 13 січня 2023 до 26 лютого 2023
Графік роботи згідно графіку роботи МВЦ: щодня  з 12:00-19:00, каса працює з 12:00 до 18:30
Вартість квитків: єдиний вхідний квиток із виставкою «Зимова ностальгія. Папір, картон» 100/80 (повний/пільговий)
Місце: Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7

Відгуки Відгуки про організатора 0

Залиште свій відгук

Поруч з Читаймо!

Азовсталь: нові сенси

Дата та час

Add to calendar
ВТ 21 бер 10:00-18:00

Виставка «ЛЮТИЙ: ГРАНІ НЕЗЛАМНОСТІ»

Дата та час

Add to calendar
ВТ 21 бер 11:00-18:00

Екскурсія виставкою “Назустріч свободі”

Дата та час

Add to calendar
ВТ 21 бер 14:00-18:00
UaEn