UaEn
Закінчено

Дата та час

Add to calendar
ВТ 30 сер 11:00 - НД 25 вер 17:00

Ціна

Ціна

- грн

Адреса

НацIональний музей «Київська картинна галерея» вул. Терещенківська, 9

Телефон

Call

(044) 287-73-24

Посилання

Сайт

Сайт

Про подію

Під час війни все випробовується на міцність у прямому та переносному значенні: країна, культура, люди, міста, ідеї, стосунки, техніка... Тому, з одного боку, підсилюється відчуття крихкості буття, з іншого — зростає прагнення до захисту та зміцнення. Щоб зберегти себе, українцям сьогодні потрібні не тільки "залізні нерви", а й залізна зброя та "залізне небо", захищене від російських повітряних атак.

Україна виявилась достатньо сильною, щоб витримати перші дні повномасштабного російського нападу. Але ключовим фактором української обороноздатності тоді була не техніка, а героїзм та єдність перед спільною небезпекою. Відео про українців, які без потрібного оснащення та техніки чинять опір загарбнику, миттєво облетіли соцмережі та продовжили своє існування вже як інтернет меми.

Достатньо згадати плакат про український трактор, що полює на російський танк, або варіації на тему затоплення російського військового корабля... Однак реалії війни — це не тільки героїзм та моральна витривалість, а й багато страждань,
несправедливості та горя, що теж знаходить своє вираження у мистецьких практиках.

Навіть звичні слова, як-от "бук", "вільха", "град" тепер набули додаткових військових значень.
Водночас, у вжитку цивільних людей з'явились "ДРГ", "Точка-У", "Джевелін", "Байрактар", "залізний купол", "зерновий коридор", які поступово входять до текстів воєнних пісень.
Українці довели, що вони вміють виживати в екстремальних умовах, не втративши при цьому гідність та самоповагу. Однак, залізне небо досі залишається переважно об'єктом мрій та художніх проектів, а не реальності.

Куратори: Антон Логов, Андрій Сидоренко

Учасники: Назар Білик, Мар’яна Гончаренко, Юрій Денисенков, Андрій Дудченко, Антон Логов, Євген Примаченко, Юрій Сивирин, Віктор Сидоренко, Андрій Сидоренко, Олег Тістол, Микита Цой, Андрій Яковенко

Відгуки Відгуки про організатора 0

Залиште свій відгук

Поруч з Виставка «Залізне небо»

Виставка
Виставка

Виставка «Miras. Спадщина»

Дата та час

Add to calendar
ВТ 29 лис 10:00-17:00
Виставка
Виставка

Овідій. Любощі

Дата та час

Add to calendar
ВТ 29 лис 11:00-17:00
Історія
Суспільно-політичні
Виставка
Історія | Суспільно-політичні | Виставка
Історія
Виставка
Виставка
Виставка
UaEn