UaEn
Закінчено

Дата та час

Add to calendar
ВТ 31 жов 10:00 - СБ 30 гру 18:00

Про подію

Європейський Інститут Чорнобиля за підтримки Українського культурного фонду представили першу віртуальну екскурсію для VR шоломів у Національному музеї Чорнобиля. Головна мета проєкту CHORNOBYL X - підкреслити історичну значущість та важливість Чорнобиля для самоідентифікації українців та усього світу. 

 

Впродовж останніх 4 місяців відбувалася перша диджиталізація експонатів та архівів Національного музею “Чорнобиль”. За цей час спеціалістами Європейського Інституту Чорнобиля було відскановано понад 1000 експонатів та документів, що сьогодні мають історичну цінність. Цифрова колекція високоякісних 3D-моделей та фотографій документів, артефактів та експонатів, тепер буде доступна в онлайн-архіві для дослідження.

 

Однак головною особливістю проєкту CHORNOBYL X є створення першої віртуальної екскурсії в Національному музеї “Чорнобиль” для VR-шоломів на основі оцифрованих експонатів. Відвідати віртуальну екскурсію може кожен у Національному музеї “Чорнобиль” з 1 листопада.  

Інноваційний проєкт CHORNOBYL X об'єднує технології, культуру та історію в єдиному просторі, надаючи можливість дослідити історію Чорнобиля в новому світлі, та змінює спосіб, яким ми сприймаємо історію та культурну спадщину. 

Завдяки VR-екскурсії відвідувачі музею можуть не лише роздивлятися експонати у віртуальному форматі, але й почути їх історії. Проєкт включає різноманітність контенту, від експонатів діючої експозиції музею до унікальних об'єктів архівних фондів, таких як документи, фотографії, мапи радіації та інше, які  раніше не були доступні широкому загалу. Відвідувачі можуть відвідати і Чорнобильську Зону Відчуження прямо з музею, навіть під час обмежень воєнного стану, завдяки вражаючій реалістичності VR-екскурсії. 

Ця унікальна екскурсія розроблена режисером Валерієм Коршуновим, режисером та дослідником культурної спадщини Чорнобиля, що має понад 5 років досвіду у створенні імерсивних проєктів на важливі соціальні теми.

 

“Масштабне знищення культурної спадщини під час війни є трагічною реальністю. Адже втрата культурної спадщини — це втрата історії та частини ідентичності. Українці сьогодні потребують популяризації інформації довкола трагедії Чорнобиля та залучення нових поколінь до розмов про неї. Ця травматична історія стала основою самоідентифікації нашої країни, адже мала великий вплив на становлення України як держави, тож інформаційна грамотність щодо цієї теми надзвичайно важлива. Цей проєкт — це реальна можливість зберегти, залучити до вивчення та передати цінну культурну спадщину про Чорнобиль майбутнім поколінням за допомогою сучасних технологій." - голова Європейського Інституту Чорнобиля Валерій Коршунов. 

 

"Сьогодні музеї усього світу стоять перед важливим завданням — збереження інтересу аудиторії. Рішення є — диджиталізація архівів та музейних колекцій. Диджиталізація — це ключ до майбутнього музейної сфери. Вона робить мистецтво та культуру доступними для всіх.  Ця презентація відкриває двері в майбутнє музейної індустрії та створює інноваційні можливості для популяризації культурної спадщини Чорнобиля, зберігаючи її для майбутніх поколінь" - Віталіна Мартиновська, генеральний директор Національного Музею Чорнобиль. 

Національний музей “Чорнобиль” стає віртуальним путівником у минуле, який доступний кожному і надає можливість відвідувачам зануритися в історію Чорнобиля завдяки VR-екскурсіям. Адже VR-шоломи дозволяють переживати історію, ніби ви особисто були там присутні. VR-екскурсії дозволяють подорожувати у часі та просторі, відчуваючи себе на місці подій. 

 

Відвідати екскурсію: 

Національний музей “Чорнобиля”, провулок Хорива, 1, Київ, Україна, 02000

Музей відкритий для відвідувачів: середа  – субота з 10.00 до 18.00 (каса  до 17.00)

вівторок з 10.00 до 16.45 (каса до 16.00). Вихідні дні – неділя, понеділок

Телефон для довідок: 044 482 5627

 

Відгуки Відгуки про організатора 0

Залиште свій відгук

Поруч з VR екскурсія в Національному музеї “Чорнобиль”

Українці на Монмартрі. Кураторська екскурсія

Дата та час

Add to calendar
НД 03 бер 15:00-16:00
Культура
Розваги
Романтика
Майстер-клас
Музика
Культура | Розваги | Романтика | Майстер-клас | Музика

Вечори старовинних танців. Танці XIXстоліття

Дата та час

Add to calendar
НД 03 бер 23:00-07:00
Культура
Культура

Українці на Монмартрі. Виставковий проєкт

Дата та час

Add to calendar
НД 03 бер 11:00-18:00
UaEn