Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції
Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції
Алея Героїв Небесної Сотні, 5
Поділитися маршрутом
Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції

Інститутська — це вулиця в Печерському районі Києва, що пролягає від Ольгинської вулиці та алеї Героїв Небесної Сотні до Кловського узвозу. Вона виникла на початку XIX століття вздовж давнього, відомого від часів Київської Русі Іванівського шляху, що поєднував Київську Печерську Лавру з нижньою частиною Києва — Подолом. На початку XIX століття у зв’язку із забудовою місцевості вулицю назвали Іванівською. У 1820-ті й до 1842 року Інститутська називалася Бегічевська вулиця, за прізвищем генерала Дмитра Бегічева, власника садиби в цьому районі. З 1842 року вона, врешті, отримала свою теперішню назву від збудованого на вулиці у 1838–1842 роках Інституту шляхетних дівчат (побутувала також паралельна неофіційна назва — Дівоча вулиця). Згодом будівля стала називатися Жовтневий палац, тепер у його приміщенні розташовується Міжнародний центр культури й мистецтв Федерації профспілок України. Побутувала також паралельна неофіційна назва — Дівоча вулиця. Під час Революції гідності 20 лютого 2014 року на ділянці Інститутської вулиці від Ольгинської вулиці до Майдану Незалежності стався масовий розстріл активістів Євромайдану. Загиблих після цього почали називати Небесною сотнею, а вулиця стала місцем вшанування їхньої пам’яті. Після завершення силового протистояння 18–20 лютого в наступні дні тисячі українців вийшли на Інститутську вулицю, щоби вшанувати пам’ять загиблих героїв Небесної сотні. Вулицю було вистелено квітами, а згодом там почали з’являтися пам’ятники полеглим.

Події на цій локації

Подія
0
0
Екскурсія “Місцями Революції Гідності. Ініціативи Майдану”
Цьогоріч 11-й раз відзначаємо початок революційних подій, в яких гартувалось національне самоусвідомлення та проторувався шлях України до європейського вільного майбутнього.
🗺️ Маршрут екскурсії пролягає вулицею Михайлівською через майдан Незалежності до алеї Героїв Небесної Сотні, де сталися найтрагічніші події Революції Гідності, віддамо шану полеглим майданівцям і за традицією вдаримо у Дзвін Гідності.
Разом з нашим екскурсоводом Вікторією Бойко згадаємо ключові етапи революційних подій, пройдемось місцями, де протестувальники виборювали право України на вибір європейського вектору розвитку.
Дорогою відвідаємо Будинок профспілок, де був Штаб національного спротиву. Тут у просторі Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану побачимо оригінальні речі майданівців та зможемо переглянути світлини й відеохроніку подій.
🎄 Завдяки технології доповненої реальності, ви зможете побачити, який вигляд мали наметове містечко, барикади та “Йолка”.
Для цього треба буде сканувати QR-коди на стендах музейного проєкту "Територія Гідності у доповненій реальності: музеєфікація пам’яток Майдану", які розміщено вздовж маршруту.
 
👉 Початок екскурсії об 11:00

Де: Збір біля погруддя Тараса Шевченка перед КМДА, вул. Хрещатик, 36

📱 Більше інформації щодо екскурсійних маршрутів за тел. +38 096 2842 807

Відгуки

Залишити відгук
Поки що тут пусто
Тут зʼявлятимуться додані вами матеріали