Місця
Ви можете одразу розпочати свою віртуальну подорож або ознайомитися з додатковою інформацією про подію.
Обрано фільтрів: 6
Очистити фільтр
Місця
0
0
Вулиця Костянтинівська

Відома з 1837 року, ця вулиця вела від Контрактової площі на Оболонські луки та сполучалась зі шляхом на Вишгород. За роки існування вона змінювала назву декілька разів. Сучасну назву вулиця отримала в 1869 році на честь церкви Костянтина та Олени, яка знаходилася поруч і була знищена в 1930 році.

Архітектурі Костянтинівської вулиці, як і Подолу загалом, притаманне те, що найстаріші будівлі стоять на початку вулиці, ближче до Контрактової площі, а далі, на північ від вулиці Щекавицької домінує забудова другої половини ХХ століття. Серед пам’яток, пов’язаних із вулицею, — Гостинний двір, фонтан «Самсон», садиба київського войта Яна Биковського.

Костянтинівською з 1891 року пролягає лінія трамваю — спершу кінного, а з 1894 року — електричного, що сполучає Поділ із Куренівкою та Пущею-Водицею.

Місця
0
0
Фаст-фуд «Київська перепічка»

У 1981 році на вул. Богдана Хмельницького, 3А відкрився вуличний заклад харчування «Київська перепічка», у якому ось уже понад 40 років незмінно подають лише одну страву — київську перепічку. Диво-наїдок, що так довго є «візитівкою» вуличної їжі в Києві, являє собою сосиску в коржі, що робиться з кислого хлібного тіста і смажиться у великій кількості фритюру. Місце розташування закладу, смак київської перепічки та черга за цими витребеньками стали своєрідним «genius loci» Хрещатика.

Цікаво, що поява в Києві ресторану «Макдональдс» ніяк не вплинула на популярність київської перепічки. Ба більше, низка світових путівників із гастрономічного туризму вже котрий рік поспіль вносять цю страву до списку обов’язкових для дегустації.

Місця
0
0
Сидерія "Білий налив

Трендом гастрономічного життя столиці є зростання популярності смакових напоїв на основі фруктів, ягід та інших ароматичних рослин, якими багата українська земля. Сьогодні найбільш багатолюдними локаціями Хрещатику стали бари й кафе-бари — смачні місця, де подаються «маленькі радощі», які в розумних кількостях дарують гарний настрій. В асортименті закладів переважають традиційні для Києва наливки й настоянки, модний нині «яблучний квас» — натуральний сидр. Відвідувачами барних місць стають гурмани, які цінують смак і легкість спілкування.

Пропонуємо відвідати затишний бар, що розташувався за адресою Хрещатик, 21, й ознайомитись із великою авторською колекцією традиційних та екзотичних крафтових наливок і настоянок. А дещо далі, на Хрещатику, 23А, відвідати сидрерію «Білий налив» із сімейства ресторанів ресторатора Дмитра Борисова.

Місця
0
0
Історична «Кондитерська Жоржа»

Рухаючись далі в бік метро «Хрещатик» підземним переходом, перейдемо на його парну сторону й опинимось на початку вулиці Прорізної. Прорізна завжди вважалася вулицею елітною. Праворуч, на місці будинку Держтелерадіо з 1872 до 1919 року розташовувалося найбільш елітне й одночасно найбільш солодке місце дореволюційного Києва — «Кондитерська Жоржа».

У той період «Жорж», один із шести кондитерських закладів Києва, вважався культовим і найпрестижнішим. Кава тут пропонувалася найдорожчих тоді сортів — «Мокка», «Ява», «Цейлон», а поласувати морозивом до кондитерської приходили найвідоміші люди Києва. Торти, цукерки, фігурний і плитковий шоколад та інші ласощі від Жоржа були улюбленими в найзаможніших жителів Києва.

Місця
0
0
Майдан Незалежності під землею

Наступна локація — протилежний бік Майдану біля Лядських воріт. Щоби туди потрапити, пройдемо через підземний перехід, який кияни називають «труба». Це не менш видатний культурний і гастрономічний осередок Києва. Перехід 21 метр завширшки відкрився в 1968 році і став першою в Україні торговою вулицею під землею.

На площі понад 3,5 тисяч квадратних метрів розміщувалося 14 торгових точок найширшого профілю — від кафетеріїв і театральної каси до галантерейних і газетних кіосків. Особливим пієтетом відзначалася так звана «Шайба» — кругла кав’ярня посередині переходу, п’янкий запах кави від якої заповнював весь простір підземелля. Не одне покоління киян замовляло тут свою «подвійну половинку» — «київське ристрето».

Місця
0
0
Кондитерська Бернарда Семадені

У ХІХ столітті у великих містах України почали працювати швейцарці, які відкривали свої кафе та кондитерські. Одним із таких був Бернард Андрійович Семадені, який приїхав до Києва в 1877 році і зайнявся солодким бізнесом. Кафе-кондитерська, яку згодом Бернард відкрив у будинку навпроти Міської думи, стала найвідомішим брендом старого Києва. Завдяки вдалому розміщенню, на чашку відмінної кави або партію гри в більярд у Семадені збиралися біржовики, комерсанти, політики та інші заможні люди і вирішували тут ділові питання. У кафе заходили почитати газети й журнали, що виписувалися з усіх куточків планети. Молоді люди призначали тут побачення. Похід до кондитерської був справжньою подією для киян.

У кондитерській продавалися кращі сорти какао й шоколаду, каштани в сиропі та ананаси, бонбоньєрки з цукерками, фірмові тістечка, здобні булочки, різноманітне морозиво, торти з морозива, кава й рідкісний тоді кефір. Для святкувань замовлялися багатоярусні торти неймовірних форм та оздоблення, їстівні солодкі кошики з квітами, піраміди й букети з цукерок.

Семадені дуже креативно рекламував свій заклад і продукцію. Цукерковою «фішкою» від Семадені була карамель «Кетті-Босс», заправлена екстрактами з лікарських трав, яку просували як засіб від хвороб горла. Кондитерська стала чи не першим закладом у Києві, куди провели стаціонарний телефон. Проіснувала вона до 1925 року.

Місця
0
0
Ресторан «Столичний»

Протягом сорока років «Столичний» був уособленням ресторанного життя Києва, одним із найпафосніших і найдорожчих із нечисленних київських ресторанів. Проте функціонально це був комплекс закладів: ресторан «Столичний», концертне кафе «Хрещатик», кафе «Крижинка» та магазин кулінарії.

Ресторан «Столичний» мав 590 місць. У меню була представлена українська й київська традиційна кухня. Там подавали борщ, уху, юшку, битки, печеню, зрази, салат «Столичний» і, звичайно, фірмові варіації котлети по-київськи. Увечері в ресторані проходили розважальні програми і працював сигаретний клуб. Заклад відвідувала дуже солідна елітна публіка.

Батьки з дітьми, закохані пари, студенти навідувались у кафе «Крижинка», що розміщувалося на першому поверсі. В його асортименті було найсмачніше київське морозиво, молочні коктейлі, молочно-шоколадне желе, чорнослив зі збитими вершками, вагові торти, тістечка та інші десерти. Особливою популярністю користувались ароматні булочки з курагою.

Кулінарний відділ у скляній прибудові був абсолютно демократичним закладом і тому з любов’ю відвідувався більш широкою публікою. Там пропонувалися пиріжки, булочки, тістечка, а також котлети, салати, гарніри, всілякі рибні та м’ясні страви. Можна було випити соки, солодкі та мінеральні води, молоко, чай або каву (подейкують, що на ті часи вона була найкращою в Києві).