- EN
Афіша
Місця
У 1981 році на вул. Богдана Хмельницького, 3А відкрився вуличний заклад харчування «Київська перепічка», у якому ось уже понад 40 років незмінно подають лише одну страву — київську перепічку. Диво-наїдок, що так довго є «візитівкою» вуличної їжі в Києві, являє собою сосиску в коржі, що робиться з кислого хлібного тіста і смажиться у великій кількості фритюру. Місце розташування закладу, смак київської перепічки та черга за цими витребеньками стали своєрідним «genius loci» Хрещатика.
Цікаво, що поява в Києві ресторану «Макдональдс» ніяк не вплинула на популярність київської перепічки. Ба більше, низка світових путівників із гастрономічного туризму вже котрий рік поспіль вносять цю страву до списку обов’язкових для дегустації.
Рухаючись далі в бік метро «Хрещатик» підземним переходом, перейдемо на його парну сторону й опинимось на початку вулиці Прорізної. Прорізна завжди вважалася вулицею елітною. Праворуч, на місці будинку Держтелерадіо з 1872 до 1919 року розташовувалося найбільш елітне й одночасно найбільш солодке місце дореволюційного Києва — «Кондитерська Жоржа».
У той період «Жорж», один із шести кондитерських закладів Києва, вважався культовим і найпрестижнішим. Кава тут пропонувалася найдорожчих тоді сортів — «Мокка», «Ява», «Цейлон», а поласувати морозивом до кондитерської приходили найвідоміші люди Києва. Торти, цукерки, фігурний і плитковий шоколад та інші ласощі від Жоржа були улюбленими в найзаможніших жителів Києва.
Наступна локація — протилежний бік Майдану біля Лядських воріт. Щоби туди потрапити, пройдемо через підземний перехід, який кияни називають «труба». Це не менш видатний культурний і гастрономічний осередок Києва. Перехід 21 метр завширшки відкрився в 1968 році і став першою в Україні торговою вулицею під землею.
На площі понад 3,5 тисяч квадратних метрів розміщувалося 14 торгових точок найширшого профілю — від кафетеріїв і театральної каси до галантерейних і газетних кіосків. Особливим пієтетом відзначалася так звана «Шайба» — кругла кав’ярня посередині переходу, п’янкий запах кави від якої заповнював весь простір підземелля. Не одне покоління киян замовляло тут свою «подвійну половинку» — «київське ристрето».